Haber Detayı
15 Mayıs 2013 - Çarşamba 23:40
 
Ankara Üniversitesi Yine Karıştı
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen bombalı saldırıları protesto etmek isteyen öğrencilerle, polis arasında gerginlik yaşandı.
Güncel Haberi
Ankara Üniversitesi Yine Karıştı

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki bombalı saldırılar nedeniyle Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden Dışişleri Bakanlığına yürümek isteyen grup ile polis çatıştı.

Fakülte önünde toplanan bir grup, sloganlar atarak Dışişleri Bakanlığına doğru yürüyüşe geçti.
Kurtuluş Metro İstasyonu mevkisinde barikat oluşturan güvenlik güçleri, yürüyüşün izinsiz olduğunu belirterek, gruptakilerden dağılmasını istedi.

Uyarılara rağmen dağılmayan grup, demir bilye cam şişe ve kaldırımlardan söktükleri taşlarla saldırdı. Güvenlik güçleri, eylemcilere göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

Eylemciler, çevredeki banklara ve çöp kutularına da zarar verdi. Arbedede, hem eylemcilerden hem de güvenlik güçlerinden yaralananlar oldu.

Olaylar nedeniyle bir süre trafiğe kapatılan Cemal Gürsel Caddesi atılan taşların toplanmasının ardından açıldı. Eylemcilerin fakülte bahçesindeki bekleyişi sürüyor.

Bu arada olaylar sırasında grupla ilgisi olmayan ve Cemal Gürsel Caddesinde yolun karşısına geçmeye çalışan üniversite öğrencisi Ayşe Daban'a otomobil çarptı. Hayati tehlikesi bulunmayan Daban, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Üniversitesi, Siyasal, Bilgiler, Fakültesinde, Hatayın, Reyhanlı, ilçesi
Yorumlar
Haber Yazılımı