Haber Detayı
01 Haziran 2013 - Cumartesi 00:22
 
Ankara-Kızılay Savaş Alanı Gibi
Taksim Gezi Parkı'ndaki olayları protesto eden grup, Kızılay sokaklarını savaş alanına çevirdi. Polisin tazyikli su ve biber gazıyla müdahale ettiği olaylarda, çok sayıda eylemci gözaltına alındı.
Güncel Haberi
Ankara-Kızılay Savaş Alanı Gibi

Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylar, akşam saatlerinde Ankara’ya da sıçradı. KESK, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP), Halkevleri, Öğrenci Kollektifleri, Kaldıraç gibi sivil toplum kuruluşlarına destek veren CHP Gençlik Kolları’na akşam saatlerinde CHP’li milletvekilleri de katıldı.


Kuğulu Park’a yürüyen CHP’li milletvekilleri, diğer gruplarla birlikte bir süre slogan attı. Polisin tazyikli su ve biber gazı müdahalesiyle karşılaşan grup Kuğulu Park’ta dağıldı. CHP’li gruptan ayrılan bir grup, ABD Büyükelçiliği önünde toplanarak taş ve sopalarla polise saldırdı. Marjinal grup ve diğer gruplar Akay Caddesi’nde toplanarak bir süre polisle çatıştı. Çatışmanın ardından eylemciler Kızılay’ın sokaklarına dağıldı. Meşrutiyet Caddesi'nde çöpleri yakan grup, bazı işyerlerinin camlarını da yerle bir etti. Konur Sokak'taki kafelerde oturan vatandaşların polisi alkışlayarak tepki göstermesi dikkat çekti. Burada da söktükleri kaldırım taşlarıyla saldıran gruba polis bir kez daha müdahale etti. Polis, çok sayıda eylemciyi gözaltına aldı.

Bazı grupların Kuğulu Park'taki bekleyişi sürerken, polis ekipleri köşe başlarında hazır bekliyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Taksim, Gezi, Parkındaki, olayları, protesto, eden, grup, Kızılay, sokaklarını,
Yorumlar
Haber Yazılımı