Haber Detayı
25 Ağustos 2019 - Pazar 23:24
 
Ankaralılar Sıcakta Havuzlara Akın Ediyor
Keçiören Belediyesi'ne bağlı havuzlar yaz sıcaklarından bunalan Keçiörenli'lerin imdadına yetişti.
Keçiören Haberi
Ankaralılar Sıcakta Havuzlara Akın Ediyor

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, "Ankara'da deniz olmayınca vatandaşımız bu ihtiyacını havuzlar vasıtasıyla gideriyor. Bizler de modern tesislerimizle onların bu ihtiyacını karşılıyoruz. Ankara’da hiçbir belediyede olmayan spor tesisleri, yüzme havuzları, fitness merkezleri bizde var” dedi.

Yaz sıcaklarının kendini iyiden iyiye htirdiği bu günlerde serinlemek isteyenler havuzlara koşuyor. Özellikle tatile gidemeyen ya da hafta sonunu serinleyerek geçirmek isteyenlerin talebi ile doluluk yüzde 100'lere çıktı. Aktepe Spor Tesisindeki yüzme havuzundan yaz döneminde yararlananların sayısı bin 141, Kalaba Spor Merkezinde bu sayı 18 binlere çıktı. Aktepe ve Kalaba aqua parktan yararlananların sayısı ise 4 bine ulaştı.

ETLİK YÜZME KURSLARINA AKIN

Etlik Spor Merkezi ise yaz dönemiyle beraber yüzme öğrenmek isteyenlerin talebini karşılamak için ilave kurslar açtı. Uzman hocalar eşliğinde verilen yüzme eğitimi ile havuzlara üyelik de artış gösteriyor. Etlik Spor Merkezindeki yüzme havuzundan yaz dönemi boyunca faydalananların sayısı 9 binlere ulaştı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankaralılar, Sıcakta, Havuzlara, Akın, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı