Haber Detayı
11 Temmuz 2015 - Cumartesi 02:26
 
Ankara'nın Mahalle Muhtarları Kazan'da İftarda Buluştu
Ankara’nın Kazan İlçesi’nde muhtarlar iftarda buluştu.
Ankara Haberi
Ankara'nın Mahalle Muhtarları Kazan'da İftarda Buluştu

Kazan Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen iftar programına Ankara’nın 25 İlçesinden muhtarları temsilen Muhtar dernekleri başkanları da katıldı. Ramazan etkinliklerinin yapıldığı Ulu Cami yanında açık havada verilen iftara Kazan Kaymakam Murat Duru, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Belediye Başkan Yardımcıları, hakim ve savcılar ile muhtar eşleri katıldı.

İftar programının ardından davetliler, Kazan Belediyesi tarafından Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlene Ramazan özel programını izlediler. Semazenler eşliğinde İlahiler, tasavvuf müziği dinleyen muhtarlar Gece yarısı Saat 12’de programın ardından alandan ayrıldılar.

Törende konuşan Kaymakam Murat Duru, “Kazan Ovasının güzel insanlarının bir araya geldiği bu güzel ortamın oluşmasında emeği geçen Kazan Muhtarlar Derneği başkanımıza ve davete icabet eden tüm davetlilere teşekkür ediyorum. Allah’a şükürler olsun ki Misakı Milli Sınırlar içerisinde insanlarımız huzur ve güven içerisinde iftarını açmakta. Müslüman kanının döküldüğü Orta Doğu, Doğu Türkistan ve diğer bölgelerde de huzur ve barışın biran önce gelmesi için yüce Mevla’dan yardım diliyoruz” dedi.

Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, “Allah’a şükürler olsun ki misket bombaları altında iftarımızı açmıyoruz. Çok şükür birlikte sıcak bir tas çorba içme şansına sahibiz. Yüce Mevla bir parça ekmeğe muhtaçlara yardım elini uzatacak gücü kuvveti bizlere nasip etsin. Kazan’da 81 ilden insanımız yaşamakta. Türkiye Mozaiğini yansıtan Kazan’da birlik ve beraberliğimiz en üst seviyelerde olması şükrümüzü daha da arttırmaktadır. Bu birlik ve beraberliği aracı olan siz değerli muhtarlarımıza ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine çok teşekkür ediyor Yüce Mevla’dan ibadetimizi kabul etmesini diliyorum” diye konuştu.

Kazan Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Çetin “Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a biz muhtarlara verdiği desteklerden dolayı, mahallemizin hak ettiği hizmetleri alması noktasında Ak Parti hükümetine ardından Belediye Başkanımız Lokman Ertürk’e çok teşekkür ediyoruz. Dün küçük bir ilçe iken bugün uluslararası arenada adını duyuran, gündemi takip eden, duyarlılığı ile de Türkiye’de örnek çalışmalara imza atan bir ilçenin ferdi olmaktan da son derece mutlu olduğumu belirtmek isterim” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara’nın, Kazan, İlçesi’nde, muhtarlar, iftarda, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı