Haber Detayı
16 Kasım 2019 - Cumartesi 23:35
 
Asım Balcı'dan Ankara'yla İlgili İddialı Açıklama
Hayata geçirilecek olan projelerle ilçedeki turizm potansiyelini yukarılara çıkacaklarını belirten Altındağ Belediye Başkanı Doç.Dr. Asım Balcı, özellikle Avrupa ülkelerinde uygulanan "Old City (Eski Şehir) kavramını başkentin kalbinde başarıyla uygulamak istediklerini ifade etti.
Altındağ Haberi
Asım Balcı'dan Ankara'yla İlgili İddialı Açıklama

Bu yıl "Kültür Turizmi" başlığıyla toplanan "TravelExpo" 4. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı kapsamında düzenlenen, "Yerel yönetimlerde doğal ve kültürel miras alanlarında sürdürülebilir turizm" konulu panelde Mardin Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin ile birlikte konuşmacı olarak yer alan Altındağ Belediye Başkanı Doç.Dr. Asım Balcı, Altındağ'ın doğal ve kültürel mirası hakkında konuştu. ATO Congresium'da gerçekleştirilen, moderatörlüğünü Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Kamil Özer'in yaptığı panelde, Altındağ'ın tarihi ve kültürel mirasını gözler önüne seren Başkan Balcı, bu mirasa nasıl sahip çıkıldığını da anlattı.

TURİZM POTANSİYELİ YUKARıLARA ÇIKACAK
"Gerçek Ankara'yı gün yüzüne çıkaracağız..." diyen Başkan Balcı "Biz Altındağ'ı Ankara'nın, hatta Türkiye'nin kalbi olarak nitelendiriyoruz. Cumhuriyetimizin kurulduğu, İstiklal Marşımızın yazıldığı Altındağ, Ankara manevi mimarı Hacı Bayram Veli Hz. doğduğu, yaşadığı ilçe... Altındağ bu önemli tarihi ve kültürel mirasların yanında ayrıca binlerce yıllık medeniyetlere de sahip. Roma, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet eserlerini sınırlarında bulunduran Altındağ, başkent turizminin yaklaşık yüzde 70'lik bölümünü elinde bulunduruyor. Atılacak adımlarla ilçemizin turizm potansiyelini çok daha yukarılara çıkarılabilir" dedi.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Asım, Balcı'dan, Ankara'yla, İlgili, İddialı, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı