Haber Detayı
25 Ekim 2015 - Pazar 13:33
 
Atatürk ve Cumhuriyete Saygı Duruşu: Ekim Geçidi
Çankaya Belediyesi’nin sanat merkezlerinden Galeri Kara, 14’üncüsü sergilenen “Ekim Geçidi” karma sergisinin açılışına ev sahipliği yaptı. Serginin açılışına akademisyen ve siyasetçi Hikmet Sami Türk de katıldı.
Çankaya Haberi
Atatürk ve Cumhuriyete Saygı Duruşu: Ekim Geçidi

Çankaya Belediyesi, Başkent’te sanatın nabzını tutmaya devam ediyor. Sezonu ekim ayı başında açan Çankaya Belediyesi sanat merkezlerinden Galeri Kara, Atatürk ve Türkiye Cumhuriyetimize saygı duruşu niteliğindeki “Ekim Geçidi” karma sergisine de ev sahipliği yapıyor.  Serginin açılışında kısa bir konuşma yapan akademisyen ve siyasetçi DSP Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Sami Türk, sanatın çeşitliliğini ve renklerini çağdaş bir anlayışla sergileyen bu serginin çok anlamlı olduğunu söyledi. 

1983’te Ressam Gülsün Erbil tarafından hayata geçirilen sergi, 2002 yılından bu yana sanatseverlerin izlenimine Ekim Geçidi karma sergisi olarak sunuluyor. Çağdaş görsel sanatları topluma tanıtan,  sevdiren, bütünleştiren özel bir sergi olan Ekim Geçidi, yaratıcılık ve uygarlığın gelişmesi için de sanata katkı sunuyor. 45 sanatçının eserinden oluşan 3 Kasım’a kadar Ankaralı sanatseverlere açık olacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Belediyesi’nin, sanat, merkezlerinden, Galeri, Kara, 14’üncüsü, sergile
Yorumlar
Haber Yazılımı