Haber Detayı
16 Mayıs 2017 - Salı 10:52
 
"Atayurt Kısa Film Yarışması" Sonuçlandı
Türkiye’nin ilk mahalle tanıtım filmi yarışması Etimesgut'un Atayurt Mahallesi'nde gerçekleştirildi.
Etimesgut Haberi

Yapracık ve Yurtçu Mahalleleri Yardımlaşma Derneği ( Yurt Yap Der ) ile Sağlıklı İlişkiler İçin Üretin organizasyonunun beraber düzenlediği ‘’Türkiye’nin mahalle bazında ilk tanıtım filmi yarışması özelliği taşıyan ‘’Atayurt Kısa Film Yarışması’’ geçtiğimiz hafta sonu Perle Kır Bahçesi işletmesinde mahalle sakinlerinin yoğun katılım ve ilgisiyle gerçekleştirildi.

Yarışmanın jüri üyeliklerini 90’lar dizisinin bakkalı rolüyle tanınan Mehmet ULUSOY, yurtdışı fotoğraf sergileriyle bilinen fotoğraf sanatçısı AFSAD Yönetim Kurulu üyesi Murat BERKYÜREK ile yine AFSAD üyesi ve fotoğraf sanatçısı Merih UZUN yaptılar.

Atayurt Tanıtım Filmi Yarışmasının galasında açılış konuşmasını yapan Sağlıklı İlişkiler İçin Üretin organizasyonu adına R. Cansu ÇELİK; üretimin hayatımızdaki önemi ve teşvik edilmesi gerekliliğine vurgu yaparken, Yurt Yap Der adına konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Taner CIKIT; Atayurt Mahallesinin hakettiği şekilde tanıtılmasını sağlamak için dernek vizyon ve misyonuna uygun olarak örnek olmak istediklerini söyledi.

Atayurt Tanıtım Filmi Yarışması’nda 1. liğe Merve AYDOĞDU, 2. liğe Yarkın ÇELİK, 3. lüğe ise Osman Arslan layık görülürken; 1.ye 1000 TL, 2. ye 600 TL, 3. ye ise 300 TL para ödülü verildi. Yarışmanın en genç katılımcısı 13 yaşındaki Sefa Arslan da teşvik ödülü ile ödüllendirildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: "Atayurt, Kısa, Film, Yarışması", Sonuçlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı