Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 14:02
 
ATO'dan Şehir Hastanesi'ne Özel Maske Desteği
Ankara Sanayi Odası, Bilkent Şehir Hastanesi’ne üyeleri tarafından özel olarak üretilen uzun kullanımlı tam yüz maskesi bağışında bulundu.
Güncel Haberi
ATO'dan Şehir Hastanesi'ne Özel Maske Desteği

Özel üretim maskeler, göz, burun ve ağız bölgesini tamamıyla kapatıyor. Bakteri tutmayan medikal silikon ve polikarbonat ana gövdeden oluşan solunum maskeleri, girişine antibakteriyel filtre takılarak, N95’in çok üzerinde, N99,5 seviyelerinde virüs koruması sağlıyor. Alkol ile temizlenebilen, sıcak suda yıkanabilen, etilen oksid ile dezenfekte edilebilen maskeler, antibakteriyel filtreleri değiştirilerek çok uzun süreler güvenli bir koruma sağlıyor.

Ankara Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Seyit Ardıç ve ASO Meclis Üyesi Levent Mete Özgürbüz, 300 maskelik ilk etap yardımı Bilkent Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Tolga Karakan’a teslim etti.

ASO Başkan Yardımcısı Seyit Ardıç burada yaptığı konuşmada, Çin’de ortaya çıkan ve nerdeyse tüm ülkelere yayılan korona virüsün Dünya’ya büyük bir travma yaşattığına dikkat çekerek, “Devletimiz, virüsün ortaya çıkışıyla beraber çeşitli önlemler almış, ülkemizde görülmesiyle birlikte de bu önlemleri yoğunlaştırmış ve ciddi bir biçimde uygulamaktadır. Ankara Sanayi Odası ve Ankaralı sanayiciler olarak devletimizin aldığı her türlü kararı desteklediğimizi ve büyük bir ciddiyetle uyguladığımızı belirtmek istiyorum. Hem işletmelerimizde, hem kişisel yaşamımızda, alınan karar ve kurallara uyduğumuz sürece bu virüsün yarattığı olumsuzluklardan en hafif şekilde etkileneceğimize inanıyorum“ dedi.

Bu süreçten işletmelerin olumsuz etkilendiğini de vurgulayan Ardıç, “ASO olarak işletmelerimizin bu süreci en az sıkıntıyla atlatabilmesi için çeşitli önerilerde bulunduk. Bunların büyük bölümü kabul gördü ve uygulama aşamasında. Bunun için devletimize teşekkür ediyoruz. Henüz uygulanmayan bazı önerilerimizin de tekrar değerlendirileceğine inanıyorum. Cumhurbaşkanımız’ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi, işletmelerimize destek olmak için yapılan yasal düzenlemeler ve bankacılık kesiminin destekleri ile işletmelerimizin bu süreci en az sıkıntıyla atlatmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: ATO'dan, Şehir, Hastanesi'ne, Özel, Maske, Desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı