Haber Detayı
16 Mayıs 2013 - Perşembe 09:40
 
Ayaş'ta Dünya Çiftçiler Günü Kutlandı
Ayaş Ilıca Köyü'nde, Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nde Dünya Çiftçiler Günü kutlandı.
Ankara Haberi
Ayaş'ta Dünya Çiftçiler Günü Kutlandı

Ayaş Ilıca Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Dünya Çiftçiler Günü’nde Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin TEMEL, Ayaş Kaymakamı Hasan BALCI, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem CEYLAN ve İl Genel Meclisi Tarım Komisyonu Başkanı Ekrem ÇİFTÇİ’ye Ilıca Köyü’nde yapılan çalışmalar ve verilen katkılar nedeniyle bir şükran plaketi verdi.

            Ilıca Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hasan ÜNAL, köyün tarım ve hayvancılıkla geçindiğini hatırlatarak, köydeki kooperatifimize sağlanan kredilerle 1300 baş küçükbaş ve 80 baş büyükbaş hayvan aldıklarını ve İl Özel İdaresi kaynaklı projeyle de köye süt soğutma tankı kurulduğunu söyledi. Yapılan bu yatırımlarla daha fazla süt üretmeye başladıklarını, ürettikleri bu sütü de Atatürk Orman Çiftliği’ne sattıklarını kaydeden ÜNAL, emeği geçen ve destek veren herkese minnettar olduklarını söyledi.

            Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin TEMEL ise verilen emeğin en güzel karşılığının çiftçilerimizden teşekkür almak ve çiftçilerin memnuniyetini görmek olduğunu belirterek, “Bizler çiftçilerimizin hizmetkarıyız. Ankara’da tarım ve hayvancılığa yapılacak her türlü projeye destek vermeye hazırız. İl ve İlçe Müdürlüklerinin kapıları üreticilerimize ardına kadar açıktır. Asıl bizler başarılı çalışmalar yapıp Ankara tarımına büyük katkılar sunan ve tüm üreticilerimize örnek olan Ilıca Tarımsal Kalkınma Kooperatifine teşekkür ediyor, onları tebrik ediyorum. ” dedi.

            Çiftçiliğin zor bir meslek olduğunu da ifade eden  İl Müdürü TEMEL, “ Çiftçiyseniz, her şeyi zamanında yapmanız gerekir. Zamanında tohumu ekip, zamanında gübreyi atıp hatta zamanında hasat etmeniz gerekir. Bir gün gecikirseniz tüm emeğiniz boşa gider. ‘Ben bu gün hastayım, hayvanlara bakmayayım’ diyemezsiniz. Onun için Dünya’nın en zor mesleğidir çiftçilik. Ben tüm zorluklara rağmen üretimden vazgeçmeyen tüm çiftçilerimizin ‘Çiftçiler Günü’nü yürekten kutluyorum” dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Ayaş, Ilıca, Köyünde, Tarımsal, Kalkınma, Kooperatifinde, Dünya, Çiftçiler, Günü
Yorumlar
Haber Yazılımı