Haber Detayı
15 Eylül 2019 - Pazar 18:43
 
Aylin Nazlıaka Affedildi, CHP'ye Geri Döndü
CHP Parti Meclisi (PM), 2016'da partiden ihraç edilen eski Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın partiye tekrar geri dönmesine karar verdi.
Siyaset Haberi
Aylin Nazlıaka Affedildi, CHP'ye Geri Döndü

Yaklaşık 6 saat süren toplantıda, 2016'da "partisinden bir milletvekilinin, TBMM'deki makam odasındaki Atatürk resmini indirdiği" iddialarını gündeme getirdiği için CHP'den ihraç edilen Nazlıaka'nın bağışlanma talebi de görüşüldü.

PM, daha önce iki kez bağışlanma talebi reddedilen Nazlıaka'nın affına karar verdi. Karar, 22'ye karşı 29 oyla alındı. PM'nin Nazlıaka dışında 6 kişiyi daha affettiği kaydedildi.

Aylin Nazlıaka, karar sonrası sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada CHP'ye tekrar geri döndüğü için mutlu olduğunu ifade ederken şu cümleleri kullandı:

"Bugün Parti Meclisi’nin kararıyla yuvama; Cumhuriyet Halk Partisine resmi olarak da dönmüş bulunuyorum. Mutluluğum tarifsiz...Cumhuriyet Halk Partili olmak bir yaşam biçimidir, bir duruştur. Bu nedenle ihraç döneminde de partililerimizle olan gönül bağım hiç kopmamıştı; hiç kopmayacak!
Başta Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere; bütün PM üyelerimize ve beni ailesinin bir ferdi olarak gören herkese çok teşekkür ederim. Ben dün olduğu gibi, bugün ve yarın da partimin bir neferi olmaya devam edeceğim. Herşey hep güzel olsun!"

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Aylin, Nazlıaka, Affedildi,, CHP'ye, Geri, Döndü,
Yorumlar
Haber Yazılımı