Haber Detayı
12 Temmuz 2020 - Pazar 13:57
 
Bağlıca'da ki Trafik Çilesi Sona Eriyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, Etimesgut ilçesindeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla Bağlıca Bulvarı ile Ankara Çevre Yolu’nu birbirine bağlayacak bağlantı yolu çalışmalarını hızlandırdı.
Etimesgut Haberi
Bağlıca'da ki Trafik Çilesi Sona Eriyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent genelinde hayata geçirdiği yeni ulaşım projeleriyle dikkat çekiyor.

  Artan nüfus ve araç sayısı nedeniyle yaşanan trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla alternatif güzergahları devreye sokan Büyükşehir Belediyesi, ulaşım politikasını da bu kriterlere göre değiştiriyor.

 

BAĞLICA BULVARI VE ÇEVRE YOLU BAĞLANTISI İLÇE TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK

Kentin birçok noktasında eş zamanlı olarak yeni yol açım ve kavşak projelerini hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Etimesgut ilçesinin trafik yoğunluğunu azaltmak için başlattığı Bağlıca Bulvarı-Ankara Çevre Yolu bağlantı yol çalışmalarını da hızlandırdı.

   Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerinin yoğun mesai harcayarak sürdürdüğü Bağlıca Bulvarı ile Ankara Çevre Yolu’nu birbirine bağlayacak bağlantı yolu çalışmaları bölge trafiğine rahat nefes aldıracak.

    

OKULLAR AÇILANA KADAR TAMAMLANACAK

  Okullar açılana kadar tamamlanması planlanan bağlantı yolu yapım çalışmalarına aralıksız devam eden ekipler, Bağlıca Bulvarı’nın otoyol ile kesiştiği noktada Bağlıca ile Yapracık arasında ulaşımı sağlamak amacıyla 4 gidiş-4 geliş şeritten oluşan alt geçit yapacak.

  Bağlıca-Yapracık yolundan da otoyol bağlantısını sağlamak için ayrıca 4 adet bağlantı kolu ile 2 adet yonca kolu inşaatı gerçekleştirilecek. Bu düzenleme sayesinde Bağlıca bölgesinde yaşayan vatandaşlar, Ankara Çevre Yolu’na daha kolay geçiş yaparak sağlayarak, Bağlıca bölgesinden ikinci bir giriş-çıkış imkanı da bulacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Bağlıca'da, ki, Trafik, Çilesi, Sona, Eriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı