Haber Detayı
29 Mart 2018 - Perşembe 19:41
 
Bağlıca Yaşam Merkezi'nin Yapımı Devam Ediyor
Etimesgut'ta Yapımı Devam Eden Bağlıca Yaşam Eğitim ve Spor Kompleksi 7'den 77'ye herkese hitap edecek
Etimesgut Haberi
Bağlıca Yaşam Merkezi'nin Yapımı Devam Ediyor

Etimesgut Belediyesi Bağlıca Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksi'nin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. 53 bin metrekare alan üzerinde yükselen ve yaklaşık 100 milyon değerindeki kompleksin, sonunda hizmete açılması planlanıyor.

NELER VAR?

8 ayrı binadan oluşan komplekste; kapalı yüzme havuzu, meslek ve beceri eğitimlerinin verileceği etiSEM birimleri, 2500 kişilik kapalı spor salonu, açık basketbol, futbol ve voleybol sahaları, tenis kortları, sporcu konaklama tesisi, antrenman sahaları, emekli dinlenme evi, kreş ve cami yer alacak. Kompleks hizmete açıldığında Etimesgut'un yaşam kalitesi daha da artacak.

EN KAPSAMLI KOMPLEKS

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ilçeye birçok yaşam merkezi kazandırdıklarını belirterek, Bağlıca'ya yapılan kompleksin yalnız Etimesgut'un değil Ankara'nın en kapsamlı yaşam, eğitim ve spor kompleksi olduğunu söyledi.

HERKES İÇİN DONATI VAR

Kompleksin, toplumun tüm kesimlerini bir araya getirecek donatılara sahip olduğunu vurgulayan Demirel, "Bu kompleksimizde herkese yer olacak. Çocuklarımız için kreş, gençlerimiz için spor merkezleri, emeklilerimiz için emekli dinlenme evi, meslek ve beceri eğitimi almak isteyenler için etiSEM birimlerimiz, spor kulüplerimiz için antrenman sahaları, sporcu konaklama merkezi ve daha birçok sosyal donatımız yer alacak. Yaklaşık 10 ay önce inşaatına başladığımız kompleks inşaatımız çok hızlı ilerliyor. İnşallah en kısa sürede tamamlayarak yıl sonuna kadar hemşehrilerimizin hizmetine sunmak için çalışıyoruz" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Bağlıca, Yaşam, Merkezi'nin, Yapımı, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı