Haber Detayı
28 Mart 2018 - Çarşamba 01:35
 
Bahçelievler'de Anıtpark Çankaya Evi Açılışı Yapıldı
2018 yılında birçok büyük projeyi tamamlayarak halkın hizmetine sunmaya hazırlanan Çankaya Belediyesi, yılın ilk açılışını yaptı.
Çankaya Haberi
Bahçelievler'de Anıtpark Çankaya Evi Açılışı Yapıldı

Çankaya Belediyesi Anıtpark Çankaya Evi’ni törenle halkın hizmetine sundu. İlçedeki 26. Çankaya Evi olarak hizmete giren Anıtpark Çankaya Evi, Bahçelievler ve civarındaki halkın ikinci adresi olacak.  

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine, Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya İlçe Başkanı Devrim Bora Özüdoğru, Çankaya Belediyesi Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende Ankara Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri mini bir konser verdi.

BAHÇELİEVLER’E DAHA BÜYÜK ÇANKAYA EVİ SÖZÜ

Ankara’daki 25 ilçeden sadece Çankaya ve Yenimahalle’nin Cumhuriyet Halk Partisi’nde olduğunu hatırlatan Taşdelen; “Ama nüfusa baktığınızda Ankara’nın yüzde 40’ını bu iki belediye yönetiyor. Bizim arkamızda hükümet yok, bizim arkamızda büyükşehir yok ama Ankara’nın en başarılı iki ilçesi Çankaya ve Yenimahalle. Çünkü biz sosyal demokratız, çünkü biz Atatürkçüyüz, çünkü biz ranta talana dayalı değil halka ve sevgiye dayalı hizmet ediyoruz. Bu nedenle ben inanıyorum ki önümüzdeki seçimlerde bu iki belediyenin çalışma kültürüyle birçok ilçe belediyesini ve Büyükşehir’i alacağız” diye konuştu. 

Taşdelen sözlerini, Anıtpark Çankaya Evi’nin yanı sıra Bahçelievler’e büyük bir Çankaya Evi yapılacağı sözünü vererek tamamladı.

 

ANITPARK, 26’INCI ÇANKAYA EVİ

Mahalle halkının sosyal ve kültürel hayata katılımı, kişisel becerilerini geliştirmeleri ve meslek edinme kurslarına katılabilmeleri amacıyla oluşturulan Çankaya Evleri, mahalle halkının belediye yönetimine katılımının gerçekleştiği katılımcı demokrasi modelinin de uygulandığı günümüz halk evleri niteliğinde hizmet veriyor. 26’ıncı Çankaya Evi’ni hizmete açan Çankaya Belediyesi yaklaşık yüz branşta hizmet veriyor. Her yıl 20 binin üzerinde vatandaş hobi,

meslek edindirme ve sosyal etkinliklerden yararlanıyor. Açılışı yapılan Anıtpark Çankaya Evi de dekoratif ev aksesuarları, işaret dili, makyaj teknikleri, kara kalem resim, Türk Halk Müziği Korosu, dijital fotoğrafçılık ve yetişkin gitar kursu gibi kurslar ile faaliyet gösterecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Bahçelievler'de, Anıtpark, Çankaya, Evi, Açılışı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı