Haber Detayı
03 Şubat 2019 - Pazar 23:07
 
Bakan Soylu, Etimesgut'ta Şehit Ailesini Ziyaret Etti
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında şehit olan özel harekat polisi Mehmet Akif Sancar’ın ailesini ziyaret etti.
Etimesgut Haberi
Bakan Soylu, Etimesgut'ta Şehit Ailesini Ziyaret Etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında şehit olan özel harekat polisi Mehmet Akif Sancar'ın ailesini ziyaret etti. Ziyarette İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya, AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Ebubekir Kipel, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Hacı Ünal ve Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili'de eşlik ettiler.

 

Bakan Soylu, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında F-16 savaş uçaklarından Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığına atılan bomba sonucu şehit olan özel harekat polisi Mehmet Akif Sancar'ın Etimesgut ilçesinde ikamet eden eşi ve çocuklarını ziyaret etti. Ziyarette Kur'an-ı Kerim okundu ve şehit için dua edildi. Aile ile bir müddet sohbet eden Soylu, şehidin oğluna bayrak ve Kur'an-ı Kerim hediye etti.

 

Annesinin isteğiyle polis olan şehit Sancar, İzmir'de polislik okulunu okumasının ardından Balıkesir'de özel harekata girdi. Güneydoğu'da ilk görev yeri Tunceli olan Sancar, Iğdır, Ankara ve Şırnak'ta görev yaptı. İki kızı ve bir oğlu olan Sancar, şehit olduğunda 45 yaşındaydı. FETÖ'cü darbe girişimi sırasında istirahatte olan Sancar, göreve çağrılması üzerine ailesiyle vedalaşacak vakit bile bulamadan Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığına gitti. Sancar, saat 23.57'de eşiyle yaptığı görüşmeden 6 dakika sonra FETÖ'cü F-16 pilotlarınca atılan bomba nedeniyle şehit oldu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Bakan, Soylu,, Etimesgut'ta, Şehit, Ailesini, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı