Haber Detayı
22 Haziran 2018 - Cuma 02:59
 
Başbakan Binali Yıldırım, Sincanlılara Seslendi
Sincan, Ak Parti’nin yıkılmaz kalesi olduğunu bir kez daha ispatladı. Ak Parti’nin Sincan mitinginde Binlerce Sincanlı meydanlara akın etti. Türkiye’nin Başbakanı Binali Yıldırım’ı kendine yakışan şekilde ağırladı.
Sincan Haberi
Başbakan Binali Yıldırım, Sincanlılara Seslendi

   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara

19 Mayıs Stadı'nda binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen mitinginin ardından Başbakan Binali Yıldırım da başkenti ilçe ilçe gezdi. Başbakan Yıldırım’a Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Ak Parti Sincan İlçe Başkanı Soner Arslanargun ile Ak Parti Ankara milletvekili adayları eşlik etti.  Başbakan Binali Yıldırım’ın Partisinin Sincan mitingine katılarak meydanları dolduran Sincan halkına seslendi. Büyük bir coşkuyla karşılanan Başbakan Binalı Yıldırım Sincan’ı “Gününüz mübarek geleceğiniz aydın olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun.” sözleriyle selamladı.
 
SİNCAN'DAN SÖZ ALMAYA GELDİ
"Sincan'dan söz almaya geldim. 24 Haziran'da destan yazacak mısın Sincan?" diyerek konuşmasına başlayan Başbakan Yıldırım, Sincan’ın 24 Haziran seçimlerinin Türkiye için öneminin farkında olduğunu vurguladı, Başbakan Yıldırım, "Sincan, durmak yok yola devam diyor ve 24 Haziran'ı iple çekiyor. Sincan 15 Temmuz'da meydanlara indi ve alçaklara o geceyi dar etti, darbecilere darbeyi vurdu. 15 Temmuz'da hain FETÖ karşısında Sincan dimdik durdu. 15 Temmuz'da on binlerce Sincanlı'yı harekete geçiren ruh, kuvayi milliye ruhudur. 24 Haziran'da bir kez daha Türkiye sevdalısı Cumhurbaşkanımıza sahip çıkacak mısınız? Sincan'ın yiğit evladı, memleketi bu yıkım ekibine bırakmayacağız değil mi? Bugüne kadar memlekete zerre kadar faydası olmamış bu yıkım ekibine emanet edilir mi? Bu yıkım ekibine geçit verecek misiniz?” diye konuştu.
 
SİNCAN'A MÜJDE VERDİ
Başbakan Yıldırım, Sincan’a yapılan hizmetleri anlattı; yapılacaklar hakkında müjde verdi. Yıldırım, “Sincan’ı metroyla buluşturduk. Kayaş- Sincan Banliyö hattını açtık. Şimdi de tren hattını Yenikent’te uzatıyoruz. Eskişehir yolu ile Sincan merkezi birbirine bağlıyoruz, 2 milyon ton asfalt döküm yaptık. Saraycık mahallesinden Aşağıyurtçu mahallesine kadar 35 km  uzunluğunda bağlantı yolu yapımına da devam ediyoruz. Ayaş yoluna kadar yeni bir yol daha yapıyoruz. 480 yataklı modern hastane ve ağız ve diş sağlığı merkezi yapıyoruz. Hayırlı olsun.” dedi.
 
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Başbakan, Binali, Yıldırım,, Sincanlılara, Seslendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı