Haber Detayı
22 Haziran 2013 - Cumartesi 01:00
 
Başbakan Müftü Eşine Dava Açıyor
Başbakan'ın avukatından Gül Cenal için suç duyurusu...
Güncel Haberi
Başbakan Müftü Eşine Dava Açıyor

Kendini müftü eşi olarak tanıtıp Başbakan'a hakeret eden CHP'li kadın için Başbakan'ın avukatı suç duyurusunda bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı, kendisini müftü eşi olarak tanıtıp sosyal paylaşım sitesi üzerinden Gezi Parkı olaylarıyla ilgili halkı provoke ettiği ileri sürülen eski CHP Burhaniye İlçe Başkanı'nın eşi hakkında Burhaniye Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

ŞİKAYET DİLEKÇELERİ ADLİ MAKAMLARDA

AK Parti Burhaniye İlçe Başkanı Özer Koyuncu tarafından Burhaniye Adliyesi önünde karşılanan İstanbul Barosu avukatlarından Hamit Eracun, kendini şalvarlı bir müftünün karısı olarak tanıtan eski CHP İlçe Başkanının eşi Gül Taşlı Cenal hakkında hazırladıkları şikayet dilekçesini adli makamlara teslim etti.

BİRÇOK KONUDA DAVA TALEBİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Eracun, adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak, "Bu tarz olaylarla ilgili kazanılan ve kaybedilen davalarımız var. Sosyal medyada, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hak etmediği hakaretlere maruz kalmıştır. Halkımızı kin ve nefrete yönlendirmeye uğraşanların kimler olduğu ortaya çıkmıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin müftülerini şalvarlı gezen çağ dışı kişiler olarak gösterip küçümseyen, son yaşanan Taksim Gezi Parkı olaylarını provoke eden, sahte bir kimlik ortaya koyarak halkı kandıran bu video ile ilgili Gül Taşlı Cenal hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak kamu davası açılmasını ve bu şahsın söz konusu Gezi olaylarıyla irtibatının incelenmesini istedik. Ayrıca kendisi hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 125. maddesine göre hakaret, kamu düzenini ve toplumsal barışı bozmadan dolayı suç duyurusunda bulunduk" ifadelerini kullandı. Öte yandan Burhaniye Emniyet Müdürlüğü, dün Facebook'ta paylaşılan videonun kahramanı Gül Taşlı Cenal'in ifadesine başvurmuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Başbakanın, avukatından, Gül, Cenal, için, suç, duyurusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı