Haber Detayı
01 Haziran 2013 - Cumartesi 17:29
 
Başbakanlık Binasına Asker Koruması
Başkent Ankara'da Taksim Gezi Parkı gerginliği üst safhada. Ankara polisi göstericlere müdahele etti ve Başbakanlık Binasını korumak için Ankara İl Jandarma Alay Komutanlığı'ndan destek asker istedi.
Ankara Haberi
Başbakanlık Binasına Asker Koruması

Ankara'da devam eden Taksim Gezi Parkı protestolarına polis müdahele etti. Başbakanlık Binasının etrafı barikatlarla çevrildi. Polis, binaya har türlü  araç, sivil vatandaş girişine yasak koydu.  Polis yetersiz kalınca ,Ankara  İl Jandarma Alay Komutanlığı'ndan destek istedi. Valilik talimatı ile Başbakanlık binasının çevresini askerler koruma altına aldı.

Ankara'da gruplar öğle saatlerinde Güvenpark'ta toplanmaya başladı. Grup az önce Başbakanlık Binası'na doğru hareketlenince polis harekete geçti.

Çevik kuvvet göstericilere müdahale ediyor. Ara sokaklara kaçan göstericilere polis, göz yaşartıcı bomba, biber gazı ve tazyikli su ile müdahale ediyor.

Polis göstericilerin Başbakanlık Binası ve Meclis Binası'na yaklaşmasını engelliyor. Bu arada Başbakanlık Binası çevresi ile Bakanlıklar'a askerlerin de barikat kurduğu görüldü. Askerlerin olaylara müdahale etmediği polis barikatının aşılması halinde devreye sokulabileceği bildirildi. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Başkent, Ankarada, Taksim, Gezi, Parkı, gerginliği, üst, safhada, Ankara, polisi
Yorumlar
Haber Yazılımı