Haber Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 23:43
 
Başkent Ankara Meclisi'nin 4. Olağan Genel Kurulu Yapıldı
Başkent Ankara Meclisi'nin 4. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel kurulda mevcut Başkan AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, oy birliğiyle yeniden Genel Başkanlığa seçildi.
Ankara Haberi
Başkent Ankara Meclisi'nin 4. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Ankara'daki sivil toplum kuruluşlarını tek çatı altında toplayan Başkent Ankara Meclisi'nin 4. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği’nin (AHİD) Yenimahalle’deki genel merkezinde gerçekleştirilen genel kurula çok sayıda STK temsilcisi ve davetli katıldı. Genel kurulda Nevzat Ceylan, oy birliğiyle yeniden genel başkanlığa seçildi.

“ANKARA’NIN EN BÜYÜK SİVİL ÇATI TOPLUM KURULUŞUYUZ”

Başkent Ankara Meclisi Genel Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, yaptığı konuşmada 2013’ten bu yana Ankara’daki Türkiye’nin her yöresini temsil eden hemşeri dernekleri ile federasyonlarını, Başkent Ankara Meclisi (BAM) çatısı altında birleştirmeye çalıştıklarını aktardı. Ceylan, “Resmi kuruluş olarak derneğiz; ancak meclise dönüştük. ‘Meclis’ dememizin bir anlamı var. Aramızda 30’dan fazla Ankara’da bulunan hemşeri derneklerinin, federasyonlarının başkanları üyemiz. 70’den fazla STK başkanı üye arkadaşımız var. Şu anda Ankara’daki en büyük sivil toplum çatı kuruluşu olduğumuzu söyleyebilirim” dedi.

“SAHİPSİZLİKTEN KURTARMAK İSTİYORUZ”

Başkent Ankara Meclisi’nin kuruluş amacının Ankara'ya sahip çıkmak, Başkentlik bilincini oluşturmak olduğunu vurgulayan Ceylan, "Ankara’nın en büyük sıkıntısı Ankara’da yaşayanların bir türlü Ankara’yı sahiplenmemesi, Ankara ile ilgili dertlerinin olmaması ve bu konuda gayret sarf etmemeleri. Maalesef Ankara’da yaşayanların şehre ilgisi az, vefasız, aidiyet duygusu son derece zayıf. Biz o birlik beraberliği sağlamak için bir araya geldik. Burada her kesimden temsilci bulunuyor. Ankara'yı sahipsizlikten kurtarmak istiyoruz" diye konuştu. ANKARALI İŞ ADAMLARI ANKARA’YA YATIRIM YAPMIYOR Ankaralı olmalarına rağmen Ankara’ya yatırım konusunda yeterince destek vermeyen iş insanlarını da eleştiren Ceylan, “Ankara’da servet sahibi olup başka yerlere gidip oralara yatırım yapanlar maalesef Ankara’yı unutmuşlardır. Örneğin Vehbi Koç Ankara’da kazanmıştır bütün servetini; ancak Ankara’ya

yeterli derecede yatırım yapmamasını ben şahsen eksiklik olarak görüyorum. Ankara’dan giden diğer büyük firmalar için de bunu rahatlıkla söyleyebiliriz” şeklinde konuştu.

“120 MİLYAR YATIRIM YAPILDI AMA YETMEZ”

Ankara’ya son 17 yılda 120 milyarlık bir yatırımın yapıldığının bilgisini veren Ceylan, “Türkiye’de rakam olarak en çok yatırım yapılan yerlerin başında Ankara geliyor; fakat şimdiye kadar geçmişten kalan eksiliği tamamlamak öyle kolay bir şey değil” dedi. Ceylan, Ankara’nın eksikliklerinin tamamlanması ve içinde barındırdığı potansiyelin ortaya çıkarılması için başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm yetkililerle görüştüklerini ve projelerini sunduklarını söyledi. Pek çok projelerinin kabul gördüğünü ve hayata geçmeye başladığının müjdesini veren Ceylan, Ankara’yı marka kent yapmak için çalıştıklarını kaydetti.

BAM Genel Kurulunda yapılan konuşmaların ardından Genel Başkan yardımcısı Sanem Arıkan tarafından faaliyet raporu okundu. Tahmini bütçenin oylanmasından sonra ise tek listelik yönetim kurulu seçimleri açık oylamaya sunuldu. Başkent Ankara Meclisi üyelerinin oy birliğiyle mevcut Başkan AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan başkanlığında ki yeni yönetim kurulu belirlendi.

Yönetim Kurulunda şu isimler yer aldı;

Nevzat Ceylan, Adem Can, Ahmet Koç, Ayşe Yıldız, Elif Özer, Erdoğan Yıldırım, Hayri Çağır, Hıfzı Kuruşa, Hilmi Gökçınar, Hilmi Yaman, İhsan Aydeğer, Mehlika Gider, Muammer Bostan, Murat Kandazoğlu, Murat Karasu, Mutlu Gürler, Nazlı Pınar Aygündüz, Sanem Arıkan, Tahir Çelik, Tülay Bekar, Uğur Kızılca

Denetim Kurulu üyeliklerine ise;

Selahattin Ayvaz, Murat Çatakçı, Cemal Sertkaya seçildiler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Başkent, Ankara, Meclisi'nin, 4., Olağan, Genel, Kurulu, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı