Haber Detayı
29 Kasım 2017 - Çarşamba 19:19
 
Başkent'te Gıda Yardımları Aralıksız Devam Ediyor
Ankara Büyükşehir Belediyesinin ihtiyaç sahibi ailelere yönelik gıda ve temizlik malzemesi yardımları sürüyor.
Ankara Haberi
Başkent'te Gıda Yardımları Aralıksız Devam Ediyor

Yıllardır aksatmadan gıda ve temizlik malzemesi yardımı yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere 5 paket halinde toplam 63 kilo ağırlığında gıda ve temizlik maddesi yardımında bulunuyor. Her yıl yaklaşık 160 bin aileye 300 bin adet gıda ve temizlik malzemesi yardımı yapılıyor.
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Ankara’nın 25 ilçesinin tamamında belirli bir program kapsamında gıda ve temizlik malzemesi yardımlarını dağıttıklarını, ailelere ihtiyaç durumuna göre yıl içinde 2-3 kez yardım yapılabildiğini kaydettiler. İhtiyaç sahiplerinin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığının yerinde inceleme memurları tarafından adreslerde gerekli araştırmaların yapılmasından sonra belirlendiğini kaydeden yetkililer, bu şekilde karmaşanın da önüne geçildiğini belirttiler. Yetkililer, bugüne kadar 2 milyon 280 bin aileye gıda ve temizlik malzemesi yardımı ulaştırıldığını kaydettiler.
Büyükşehir Belediyesinin ihtiyaç sahibi ailelere dağıttığı gıda paketlerinde zeytin, beyaz peynir, domates salçası, sofralık tuz, makarna, sıvı yağ, un, arpa şehriye, sarı üzüm, siyah çay, toz şeker, reçel, tahin helvası, pirinç, kuru fasulye, nohut ve pilavlık bulgur bulunuyor. Dağıtılan temizlik malzemesi yardım paketlerinde de sabun, çamaşır deterjanı, sıvı bulaşık deterjanı yer alıyor. Gıda ve temizlik malzemesi yardımlarının yanı sıra her gün ihtiyaç sahibi 17 bin 362 aileye ekmek yardımı da yapıldığını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Halk Ekmek Fabrikasında üretilen fırından yeni çıkmış taze ekmekleri her gün belli saatlerde ihtiyaç sahibi ailelere, yaşlı ve kimsesiz kişilere, engellilere ve ailelerine dağıtıyoruz” dediler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Başkent'te, Gıda, Yardımları, Aralıksız, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı