Haber Detayı
12 Mayıs 2018 - Cumartesi 00:58
 
Başkent'te Sporda 'Koşabiliyorken Koş' Projesi
Ankara Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü tarafından başlatılan “Koşabiliyorken Koş” projesine destek veren Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te sporun geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması adına 10 bin tişört, şapka ve spor malzemesi dağıtacak.
Ankara Haberi
Başkent'te Sporda 'Koşabiliyorken Koş' Projesi

Meclis 2. Başkanvekili Nail Çimen yönetiminde toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, çevre ilçelere desteğe devam niteliğindeki kararlardan, Başkentlilere hediyelere kadar pek çok konuda önemli kararlara imza atıldı.

BÜYÜKŞEHİR SPORUN VE SPORCUNUN YANINDA

         Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın, karış karış gezdiği Başkent’in dört bir tarafındaki ilçelerde yaşayan vatandaşların ve esnafın taleplerini dinleyip, çözülmesi konusundaki talimatları yerine getirilmeye devam ediyor. Bir yandan da Başkentlilerin sosyal ve kültürel yaşamına destek niteliğindeki çalışmalar hızlı şekilde sürüyor.

         Bu kapsamda; Belediye Meclisi’nde Başkanlık Yazısıyla görüşülen , “Ankara’da sporun geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması, çocuk ve gençlerin spora teşvik edilmesi ile her yaştaki vatandaşın sağlıklı bir yaşam için beden eğitimi ve spor faaliyetlerine katılımının sağlanması amacıyla başlatılan ‘Koşabiliyorken Koş’ projesine destek” konusu oy çokluğuyla kabul edildi.

CHP Grubu’nun “red” oyu verdiği karar kapsamında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülecek proje için Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir logolu 10 bin tişört, şapka ve spor malzemelerinin temin edilmesini sağlayacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Başkent'te, Sporda, 'Koşabiliyorken, Koş', Projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı