Haber Detayı
11 Ağustos 2020 - Salı 08:12
 
Başkent'te Taksiler Artık Daha Güvenli
Koronavirüs salgınının başladığı günden bugüne kadar vatandaşların yoğun olarak kullandığı toplu taşıma araçlarında hijyen önlemlerini artıran Ankara Büyükşehir Belediyesi bu önlemlere taksiler için bir yenisini daha ekledi.
Güncel Haberi
Başkent'te Taksiler Artık Daha Güvenli

Ankara’da Covid-19 salgının başladığı günden bugüne kadar esnaf ve vatandaşların sağlığını gözeten hijyen çalışmalarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi bu önlemleri çeşitlendirerek sürdürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın sosyal medya hesabından yaptığı duyuru sonrası kent genelinde hizmet veren taksiciler için şeffaf panel uygulaması başlatıldı.

 

HEM SÜRÜCÜLER HEM DE MÜŞTERİLERİN SAĞLIĞI ÖNCELİK

    Hem sürücülerin hem de vatandaşların virüsten korunması için şeffaf panel uygulaması başlatan Büyükşehir Belediyesi, hijyen tedbirlerini bir üst seviyeye taşıyarak taksici esnafına bu uygulamayla ücretsiz destek sağlayacak.

    Başkent’teki tüm taksicilere sms yoluyla bilgilendirme yapılırken, bu hizmetten yararlanmak isteyen taksiciler, “https://forms.ankara.bel.tr/taksi-covid” adresi üzerinden form doldurarak yararlanabilecek. Sürücü ile müşteri arasında doğrudan teması önleyecek şeffaf panel uygulamasına geçen taksilere “Bu araç koronavirüse karşı korunaklıdır’’ yazılı yapıştırmalar (sticker) da yerleştirilecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Başkent'te, Taksiler, Artık, Daha, Güvenli,
Yorumlar
Haber Yazılımı