Haber Detayı
21 Ocak 2016 - Perşembe 23:25
 
Başkent Ankara Kara Teslim Oldu
Başkent Ankara'da dün gece saatlerinde başlayan kar yağışı, etkisini artırdı. Yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Okullar Cuma günü'de tatil edildi.
Ankara Haberi
Başkent Ankara Kara Teslim Oldu

Başkent’te kar yağışı dün gece geç saatler de başladı. İl genelinde süren kar yağışı, bazı bölgelerde tipi şeklinde etkisini sürdürdü.

Şehrin üzeri beyaz bir örtüyle kaplanırken kartpostallık görüntüler ortaya çıktı. Bazı sosyal medya kullanıcıları da kar fotoğrafları çekerek paylaştılar. Birçok yerde ise buz pistine dönen yollar nedeniyle çok sayıda kaza meydana geldi.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimiz genelinde görülen kar yağışı ve beraberinde oluşabilecek buzlanma nedeniyle trafikte yaşanması muhtemel olumsuzlukları en aza indirmek, öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla 21.01.2016 Perşembe günü Milli Eğitime bağlı ilk, orta ve liseler ile bağlı kurumlarda eğitim ve öğretime 1 (bir) gün süre ile ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli bayanlar ile engelli personeller de aynı tarihte idari izinli sayılacaklardır” denildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Başkent, Ankarada, dün, gece, saatlerinde, başlayan, kar, yağışı, etkisini, artı
Yorumlar
Haber Yazılımı