Haber Detayı
01 Aralık 2015 - Salı 09:12
 
Başkent'e Toplam 4 Milyon Kış Çiçeği Dikiliyor
Yaz aylarında dikilen çiçekler, havaların soğumasıyla, yerini kışlık çiçeklere bırakıyor. Başkent’i kışlık çiçeklerle bezeyen Büyükşehir Belediyesi, bu kış 4 milyon adet çiçek dikmeyi hedefliyor.
Ankara Haberi
Başkent'e Toplam 4 Milyon Kış Çiçeği Dikiliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri, Başkent'in bulvar, cadde, sokak, rekreasyon alanları ve parklarını, soğuk hava şartlarına dayanıklı rengarenk çiçeklerle donatıyor. Yılın dört mevsiminde renk renk olan alanlar, kış aylarında da görsel zenginliğini kaybetmeden koruyacak.

-HEDEF 4 MİLYON ÇİÇEK…
Her yıl olduğu gibi bu yıl da soğuk ve sert geçen Ankara iklimine dayanıklı çiçek dikmeyi planladıklarını belirten Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ömer Bircan, şunları söyledi:
“Ankara, iklim olarak soğuk ve sert havanın belirgin yaşandığı şehirlerimizden. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler bu mevsimlerde de vatandaşlarımıza görsel bir şölen sunmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kış soğuklarına dayanıklı hercai menekşeler, süs lahanası, kasımpatı gibi çiçeklerden oluşan 4 milyon çiçekle, Başkentimizin dört bir tarafını bezeyeceğiz.”

-“MEVSİM ŞARTLARI MAZERET DEĞİL…”
Mevsim geçişlerinin belirgin olarak yaşanmasının, peyzaj ve yeşillendirme çalışmalarını zorlaştırdığını vurgulan Bircan, “Yazın sıcak ve kuraklık, kışın da sıcaklıkların sıfırın altına düşmesi, işimizi oldukça zorlaştırıyor. Ancak bu, çiçek dikemeyeceğimiz, yeşillendirme çalışmaları yapamayacağımız anlamına gelmez. Kış soğuklarını mazeret sayarak, hiçbir şey yapmadan duramayız. Önemli olan, bu koşullarda bile vatandaşlarımıza daha nezih ve görkemli ortamlar sağlayabilmek” diye konuştu.

-ÇİÇEK SEPETLERİ RENK KATIYOR...
Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri, son olarak Gençlik Parkı, Altınpark, Elvankent Parkı gibi dev rekreasyon alanları, meydan, bulvar ve caddelere yerleştirilen 1250 vazoya, kış şartlarına dayanıklı çiçekler dikti. Akay Kavşağı üzerine yapılan dev çiçek sepetleri de yine kışlık çiçeklerle donatılarak alana görsel estetik kazandırdı.
Mevlana Bulvarı, Eskişehir Yolu, 1071 Malazgirt Bulvarı, Cumhurbaşkanlığı Caddesi, Çankırı Caddesi, Kızlarpınarı Caddesi gibi birçok ana arter üzerindeki vazolara dikilen çiçekler, yayalara olduğu kadar sürücülere de renkli bir seyahat zevki yaşatıyor.
Kamu kurum ve kuruluşlarının kampus alanları, iş merkezleri ve meydanlara yerleştirilen vazolar da kışlık çiçeklerle donatılıyor.

cicek.jpg

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yaz, aylarında, dikilen, çiçekler, havaların, soğumasıyla, yerini, kışlık, çiçek
Yorumlar
Haber Yazılımı