Haber Detayı
16 Mayıs 2016 - Pazartesi 19:36
 
Başkent'te Engelli Rampaları Yeniden Düzenleniyor
Standartlara aykırı olan engelli rampaları yeniden düzenlenerek, engelli vatandaşların hizmetine sunuluyor.
Ankara Haberi
Başkent'te Engelli Rampaları Yeniden Düzenleniyor

Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı’nca sürdürülen çalışmalarla, İstanbul Yolu üzerindeki yaya üst geçitlerinde bulunan yaya üst geçit asansör girişleri ve engelli rampaları, kullanıma elverişli hale getiriliyor.
Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı yetkilileri, üst geçitlere yapılan rampalardaki eğimlerin, tekerlekli sandalye kullanıcıları, yürüme zorluğu yaşayan yaşlılar, bebek arabası kullanan yayalar ve görme özürlülerin de kullanacağı düşünülerek, mümkün olan en az eğimde yeniden yapılıyor.
Yetkililer, İstanbul Yolu üzerindeki tüm üst geçitlerde engelli rampalarının yeniden düzenleneceğini kaydettiler.

-HASAR GÖREN ÜST GEÇİDE KOMPLE BAKIM
Büyükşehir tarafından Keçiören trafiğinin rahatlatılması amacıyla Kazım Karabekir Caddesi’nde yapılan yol genişletme, kaldırım ve aydınlatma çalışmaları kapsamında, yaya üst geçitleri de elden geçiriliyor.
Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekipleri, Kazım Karabekir Caddesi üzerinde bulunan ve bir süre önce asansör ayağına bir aracın çarpması sonucu kısmen zarar gören yaya üst geçidini de komple bakım altına aldı.
Kent Estetiği Dairesi bakım ekipleri, hasarlı engelli asansörünü tamir ederek aktif hale getirirken, üst geçidin merdiven taşlarını da yenilediler. Ekipler, merdivenlerin uzun ömürlü olması için taşların altına yalıtım malzemesi döşeyip, üst geçidin kaplamalarını yenileyerek estetik hale getirdiler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Standartlara, aykırı, olan, engelli, rampaları, yeniden, düzenlenerek, engelli,
Yorumlar
Haber Yazılımı