Haber Detayı
22 Mayıs 2015 - Cuma 00:31
 
Başkent'te İki Üniversite Öğrencisi Bıçaklandı
Öğrenci Kolektifleri’nden iki üniversiteli, Kızılay’ın ortasında, Ziya Gökalp Caddesi’nde faşistler tarafından bıçaklandı. Yaralanan üniversiteliler hastaneye kaldırıldı
Ankara Haberi
Başkent'te İki Üniversite Öğrencisi Bıçaklandı

Ankara Öğrenci Kolektifleri’nden biri Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi diğeri Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencisi iki üniversiteli Ziya Gökalp Caddesi’nde yürürken faşistler tarafından saldırıya uğradı. Saldırı sırasında bir üniversiteli omzundan bir üniversiteli ise sırtından bıçaklandı. Faşistler saldırının hemen ardından kaçtı.

Hastaneye kaldırılan üniversitelilerin hayati tehlikesi yok.  Ancak yaralı üniversitelilerden birinin akciğerinde yırtık olduğu tespit edildi. Diğeri de ameliyata alındı. Ameliyata alınan öğrencinin dalağında ve bağırsağında yırtık tespit edilerek yoğun bakıma alındı.

Saldırıyı gerçekleştiren faşistin DTCF’ye silahla giren ve daha önce Ziraat Fakültesi öğrencisi Ahmet Özdem’e saldıran güruhun arasında olduğu ve ceza almadığı öğrenildi.

KAYNAK: sendika.org

Yaralı öğrencilerin arkadaşları hastane önünde beklerken Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin önüne çevik kuvvet ekipleri geldi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Öğrenci, Kolektifleri’nden, iki, üniversiteli, Kızılay’ın, ortasında, Ziya, Göka
Yorumlar
Haber Yazılımı