Haber Detayı
05 Nisan 2015 - Pazar 20:41
 
Başkent'te Kaldırım Tamiratlarına Hız Verildi
Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kış şartlarında bile aralıksız sürdürdüğü kaldırım ve bordür onarım çalışmalarını bahar aylarıyla birlikte hızlandırdı.
Ankara Haberi
Başkent'te Kaldırım Tamiratlarına Hız Verildi

Büyükşehir Belediyesi Alo 153’e (Mavi Masa) ulaşan talepler, Ankaralıların dilekçe ile bizzat yaptıkları başvurular ve ekiplerin cadde taraması ile oluşan program doğrultusunda her gün Başkent’in dört bir köşesine dağılan yaklaşık 35 tamir-onarım-bakım ekibi, öncelikli olarak yayaların yürüyüş güvenliğini göz önünde bulundurarak kaldırım ve bordür yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

-GECE-GÜNDÜZ ONARIM
Yerel seçimlerle birlikte Ankara mücavir alandan sorumlu olan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı Kent-Bakım Onarım ekipleri, bu kapsamda bütün ilçelerde yıpranan kaldırımları ve bordürleri tamir ediyor.
Kent Bakım-Onarım Şubesi’ne bağlı mobil ekipler, Başkentli yayaların yol güvenliğini sağlamak, düşme ve benzeri olası kazalar yaşamamaları için her gün ortalama 30-35 noktada kaldırım ve bordür onarım çalışmaları gerçekleştiriyor.
Her türlü malzemenin bulunduğu mobil ekipler, Ocak ile Mart ayları arasında 17 bin 894 metrekare tretuar, 11 bin 26 metre de bordür onarımı yaptı.
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ekiplerin zorunlu hallerde gece de çalışma yaptıklarını, havaların ısınması ile birlikte de kış aylarının Başkent’e verdiği hasarların giderilmesi için daha sıkı bir çalışma programı uyguladıklarını kaydettiler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediyesi, ekipleri, kış, şartlarında, bile, aralıksız, sür
Yorumlar
Haber Yazılımı