Haber Detayı
28 Ocak 2016 - Perşembe 11:14
 
Batıkent Halkevi'nden Fethi Yaşar'a Ziyaret
CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Batıkent Halkevi Yönetim Kurulu ile birlikte Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret etti.
Yenimahalle Haberi
Batıkent Halkevi'nden Fethi Yaşar'a Ziyaret

Yepyeni bir kültürel uyanışı temsil eden kurumlar olarak Cumhuriyet tarihine damgasını vuran Halkevlerinin Mustafa Kemal Atatürk’ün bir mirası olduğunu anımsatan Başkan Yaşar, Halkevleri’nin demokrasi, aydınlanma, hak mücadelesi, hukukun üstünlüğüne inananların örgütü olduğunu ifade etti.

Kavgayla demokrasi olmaz

Aydınlık yarınların birlikte kurulacağına inandığını da sözlerine ekleyen Yaşar “Kimseyi ötekileştirmeden herkes için eşit hizmet üretmek gerekiyor. Herkes aynı düşüncede olmak zorunda değil. Ben Cumhuriyet ilkelerini savunan bir siyasetçiyim. Demokrat olmak slogan atmakla, kavgayla olmaz. Karşı düşünceye de her zaman saygı göstermek zorundayız.  Demokrasinin en güzel tarafı yanlışa karşı dik durmak, doğruyu da alkışlayabilmektir” diye konuştu.

Batıkent Halkevi adına konuşan Mustafa Eberliköse de Yenimahalle Belediyesi’nin sosyal belediyecilik çalışmalarını takdire şayan bulduklarını ifade ederek, destekleri için Başkan Yaşar’a teşekkür etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP, Yenimahalle, İlçe, Başkanı, Ahmet, Meşe, Batıkent, Halkevi, Yönetim, Kurulu
Yorumlar
Haber Yazılımı