Haber Detayı
23 Ağustos 2017 - Çarşamba 23:07
 
Belediyelerin Kurban Satış Yerlerinde, Büyük Rant!
Kurban Bayramı yaklaşırken, başkent’te ilçe belediyeleri tarafından kurulan kurban çadırlarında büyük rant dönüyor.
Güncel Haberi
Belediyelerin Kurban Satış Yerlerinde, Büyük Rant!

Belediyelerin, genellikle şehir merkezlerinin dışına kurdukları kurban çadırı ve kesim alanlarında sayıları 200 ile 500 arasında değişen kurban çadırı hizmet veriyor. Özellikle Mamak, Yenimahalle, Keçiören, Altındağ, Sincan, Etimesgut, Çankaya ve Gölbaşı gibi metropol ilçe belediyeleri tarafından, kurban çadırı sahibi besici veya hayvan satıcılarından çadır başına asgari 5 bin TL  ile 8-9 bin TL arasında değişen ücretler talep ediliyor ve alınıyor. Örneğin 200 çadır yeri satışı yapan bir belediye, çadır yeri başına satıcılardan 5 bin TL alıyorsa, bu 200 çadırın toplam satış-kiralama bedeli 1 milyon TL gibi müthiş bir rakam yapıyor. (Eski parayla 1 trilyon lira)

ŞİMDİ SORUYORUZ!

  1. Belediyeler tarafından hazırlanan kurban satış ve kurban kesim alanlarında kaç adet kurban çadırı satışı yapılmıştır.
  2. Kurban satış ve kesim yeri olarak satılan çadır yerleri için ne kadar ücret alınmaktadır?
  3. Alınan bu ücretler, makbuz karşılığında mı alınmaktadır? Yoksa çadır yeri alan besiciler veya satıcılar bu ücretleri belediyelerin ilgili birim müdürlüklerine mi yatırmaktadırlar?
  4. Belediyeler, çadır yeri kiralaması-satışı adı altında aldıkları bu ücretlerin karşılığında hangi hizmetleri vermektedir?
  5. Metropol İlçe Belediyeleri arasında bu alınan ücretlerde neden bir Standard yok? Her belediye farklı fiyat uygulaması yapıyor.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Belediyelerin, Kurban, Satış, Yerlerinde,, Büyük, Rant!,
Yorumlar
Haber Yazılımı