Haber Detayı
01 Haziran 2019 - Cumartesi 13:53
 
Büyükşehir Belediyesi, Kadir Gecesi'nde Lokma Dağıttı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın talimatıyla Kadir Gecesi'nde binlerce vatandaşa lokma ikram edildi.
Ankara Haberi
Büyükşehir Belediyesi, Kadir Gecesi'nde Lokma Dağıttı

Kadir Gecesini ihya etmek amacıyla Kocatepe Camii, Hacı Bayram-ı Veli Camii ve Şeyh Ali Semerkandi Camii'lerine gelen Başkentliler lokma dağıtımına büyük ilgi gösterdi.

 

KADİR GECESİ'NDE TATLI İKRAMI

         Başkentliler, Ramazan ayının sonlarına yaklaşırken bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni ihya etmek amacıyla daha çok Kocatepe Camii, Hacı Bayram-ı Veli Camii ve Şeyh Ali Semerkandi Camii'ni tercih etti. 

         Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü de Kadir Gecesi sebebiyle bir organizasyon düzenleyerek Başkentli vatandaşlara lokma tatlısı ikramı yaptı.

         Camii çıkışında Büyükşehir Belediyesi tarafından hijyenik koşullarda hazırlanan lokmalara ilgi yoğundu.

 

"AF VE MAĞFİRETİMİZ İÇİN LOKMA HAYRI"

         Kocatepe Camii'nde vatandaşlarla birlikte namaz kılan ANFA Genel Müdürü Semih Narlıoğlu, camii çıkışında vatandaşlara lokma ikramı sonrası şunları söyledi:

"Yüce Yaradan'ın Kuran-ı Kerim'de vaat taahhüt ettiği af ve mağfiret kapılarının sonuna kadar açık olduğu bu mübarek Kadir Gecesi'nde sizlere Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş'ın selam, sevgi ve saygılarını sunuyorum. Başkanımızın talimatıyla bugün Kadir Gecesi'nde af ve mağfiretimize neden olması arzusuyla lokma hayrı yapıyoruz. Allah kabul eylesin. Bir cümle hepimizin yaptığı ve yapacağı ibadetleri kabul eylesin. Milletimizin huzur ve refahı, devletimizin birlik ve bekası için müşterek yapacağımız duaların kabul olması dileğiyle. Herkesin Kadir Gecesini kutluyorum. Hayırlı Ramazanlar, Hayırlı bayramlar diliyorum. Allah hepimizi af ve mağfiretine nasip olan kullarından eylesin"

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Büyükşehir, Belediyesi,, Kadir, Gecesi'nde, Lokma, Dağıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı