Haber Detayı
30 Eylül 2018 - Pazar 12:10
 
Cahit Kayalar, CHP'den Etimesgut Belediye Başkan A. Adayı
‘Etimesgutlular Değişim İstiyor’ diyerek yola çıkan Cahit Kayalar, CHP’den Etimesgut Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.
Etimesgut Haberi
Cahit Kayalar, CHP'den Etimesgut Belediye Başkan A. Adayı

CHP’nin Etimesgut’ta tanınmış isimlerinden Cahit Kayalar, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Belediye Başkanlığına Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Kayalar, CHP’nin seçim kazanabilmesi için Belediye Başkan Adayının Etimesgut’un her bölgesinden oy alması gerektiğini ve partiler üstü bir aday ile seçimi rahatlıkla kazanacağını belirterek “Biz Etimesgut ittifakını sağlamak için yola çıktık, AK Parti ve MHP’li seçmenlerimizin de oylarını alacağız” dedi.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi Etimesgut’ta CHP’nin ilk aday adayı Cahit Kayalar oldu. 30 yıla yakın süredir Etimesgut’ta yaşayan ve burada inşaat sektörüyle ilgili yatırımları bulunan Kayalar, “Etimesgutlular değişim istiyor” sloganıyla yola çıktığını kaydederek Belediye Başkanlığına Aday Adayı olduğunu açıkladı. Adaylığı ile ilgili olarak gazetemize konuşan Kayalar, “Etimesgut için ciddi anlamda projelerimiz var. Vatandaşlarımız artık değişim istiyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Etimesgut’a hizmet etmeyi boynumun borcu olarak görüyorum. Çok sevdiğim Etimesgut’u, modern ve çağdaş bir şehir haline getirmek istiyorum” açıklamasında bulundu.

ETİMESGUT’TA İTTİFAK YAPACAĞIZ

Etimesgut’un yapısını çok iyi bildiğini belirten Kayalar, “Bizim aldığımız kültür belli, Eryaman, Merkez, Elvankent, Bağlıca, Turkuaz ve Yapracık konutları gibi ilçemizin her bölgesine hitap edeceğiz. Seçimlerde hedefimiz Etimesgut ittifakını sağlamak. İnanıyorum ki, bizim adaylığımızda AK Parti’li seçmenlerimizde, MHP’li seçmenlerimizde bize oy vereceklerdir. Etimesgut’un, Etimesgutlunun adayı olmak istiyorum. Gençlere önem vereceğiz, daha modern ve çağdaş bir Etimesgut’u ön plana çıkaracağız” dedi.

MEVCUT BELEDİYE YÖNETİMİ

“Benim için esas olan Etimesgut’a hizmet. Kim Etimesgut’ta taşın üstüne taş koymuşsa bizim için değerlidir. Biz adaylığımızı açıklarken yapacağımız hizmetleri, projelerimizi esas alıyoruz. Etimesgutlu artık değişim istiyor, 3 dönemdir Belediye Başkanlığı yapan Sayın Enver Demirel’e teşekkür ediyoruz. Artık yorulduğunu düşünüyoruz ve değişimin gerektiğine inanıyoruz. İlçemizin önünü açmak istiyoruz” şeklinde konuşan Cahit Kayalar, Etimesgut ile ilgili düşüncelerini açıklarken “Bugün Etimesgut’ta 4 adet üniversite bulunuyor ama maalesef üniversite öğrencilerinden yararlanamıyoruz, ilçemiz eğitimin merkezi haline gelmelidir. Örneğin, yıllardır kangren haline gelen Etipark İş Merkezi’ni Belediye Yönetim Binası haline getirerek halen kullanılmakta olan Belediye Binasını öğrenci yurdu yapmayı düşünüyoruz. Hotel, rantabl çalışıyor ve burayı da kız öğrenci yurdu olarak düşünüyoruz. Tüm bunlar, ilçe merkezine çok büyük hareketlilik sağlayacaktır” dedi.

DEĞİŞİM İSTİYORUZ

“Etimesgut halkı çok net olarak değişim istiyor. Fakat değişimin “Ali Gitsin Veli Gelsin” tarzında olmadığı da kesin. Sokak bizi istiyor. Çünkü bizim temel mantığımız projelerimiz ile Etimesgut’a hiçbir ayrıcalık yapmadan tüm kesimlere hizmet getirmektir. Ben CHP’liyim, Atatürkçüyüm. Siyasi hayatımda hep sosyal demokrat hareket içerisindeydim. Etimesgut’ta hizmete adayız derken tüm toplum kesimlerini kucaklayarak geliyoruz. Dil, din, mezhep, siyasi görüş ayrımı yapmaksızın herkesi yurttaş olarak kabul ederek yol alıyoruz. Cahit Kayalar ile birlikte tüm siyasi partilere mensup yurttaşlarımızın da bize destek vereceğine inanıyorum.”

ETİMESGUT’A HAZIRIZ

Kendisini Belediye Başkanlığı için hazır htiğini de hatırlatan Kayalar, “Etimesgut’un bize ihtiyacı var, ilçemizin geleceği için kendimi bu noktada kendimi mecbur hissediyorum” dedi. Aday belirleme sürecinde partisinin yöntemiyle ilgili olarak ta konuşan Cahit Kayalar, “Partimiz aday belirlerken hangi yöntemi kullanacaksa hepsine varız. Önseçim, kamuoyu yoklaması, Genel Merkez yoklaması bizim için önemli değil. Örgüt içerisinde eğilim yoklaması yapılacaksa dahi biz bu konuda iddialıyız. Gerek parti içerisinde ve gerekse sokakta karşılığımızın olduğunu biliyoruz. Biz de buna cevap vermek, bir anlamda Etimesgut’u yönetmeye mecbur olduğumuz için, Etimesgut’u kazanmaya mecbur olduğumuz için aday adaylığımızı açıklıyoruz” şeklinde konuştu.

CAHİT KAYALAR KİMDİR?

1972 Yılında Yozgat-Sorgun’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Sorgun’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni bitirdi. Bir süre kamu kuruluşu olan DSİ’de mühendis olarak görev yaptı. 30 yıla yakın bir süredir Etimesgut’ta ikamet ediyor ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren 2 adet firmanın sahibi. Evli ve 2 çocuk babası.

Siyasi yaşamı Yenimahalle’de başladı. Yıllardır Etimesgut’ta partinin bir neferi olarak siyasetin içerisinde yer aldı. Başta Sanayici ve İşadamları, Müteahhitler Derneği gibi mesleki kuruluşlar olmak üzere bir çok Sivil Toplum Kuruluşunda görev aldı. Hemşeri derneklerinin yanı sıra ADD, Pir Sultan Abdal Derneği bunlardan sadece birkaçı.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Cahit, Kayalar,, CHP'den, Etimesgut, Belediye, Başkan, A., Adayı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı