Haber Detayı
15 Temmuz 2019 - Pazartesi 22:27
 
Çamlıdere Festivali'nde Başkanlar Buluşması
Yenimahalle Belediyesi ve Çamlıdere Bayındır Mahallesi Derneği işbirliğinde Bahar Şenliği düzenlendi.
Yenimahalle Haberi
Çamlıdere Festivali'nde Başkanlar Buluşması

Dernek Başkanı Ahmet Şafak’ın ev sahipliğinde bu yıl 4’üncüsü düzenlenen şenliğe; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve eşi Azize Yaşar, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, Belediye meclis üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan şenlik, Çamalıdereli sanatçıların konserleri, yarışmalar, eğlence programları ve ağalık seçimleri ile devam etti. Gün boyu süren etkinliklerde Çamlıdereliler doyasıya eğlendi.

 

Başkanlardan birlik mesajı

Kısa bir konuşma yaparak Çamlıderelileri selamlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş “Bu festivaller birlik ve beraberliğimizin nişanesi, geçmişten geleceğe bir köprüdür. Ankara’mız için hep birlikte var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Festivalin hayırlı olmasını dileyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da festivallerin önemine vurgu yaparak “ Birliğimiz, beraberliğimiz, yöresel kültürlerimizin tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması, ekonominin canlanması açısından festivaller büyük önem arz ediyor. Bu günler anıların tazelendiği, kardeşliğin pekiştirildiği günlerdir ve bizlerin bu buluşmalara her zamankinden çok ihtiyacımız var. Emeği geçen herkesi kutluyor, Yenimahalle Belediyesi olarak bu festivallere destek vermekten onur duyuyorum” dedi.

 

Aluçdağı’nda festival coşkusu

Öte yandan Başkan Yavaş ve Başkan Yaşar Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can’ın ev sahipliğinde Aluçdağı Tabiat Parkı’nda düzenlenen “Büyük Çamlıdere Festivali’ne” de katıldı. Çamlıderelilerin yoğun ilgi gösterdiği iki Başkan festivalden birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çamlıdere, Festivali'nde, Başkanlar, Buluşması,
Yorumlar
Haber Yazılımı