Haber Detayı
06 Ağustos 2015 - Perşembe 12:43
 
Çamlık Mahallesi'nde Asfalt Sorunu Bitiyor
Altındağ’ın genelinde geniş çaplı asfalt yapım, bakım ve onarım çalışması yürüten Altındağ Belediyesi, çalışmalarını durmaksızın sürdürüyor.
Altındağ Haberi
Çamlık Mahallesi'nde Asfalt Sorunu Bitiyor

Her hafta Altındağ’ın bir mahallesinde geniş çaplı çalışma gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Tiryaki, “Bu hafta Çamlık Mahallesi’nde 1837, 1872, 1877 ve 1867 numaralı sokakları yeniledik. Bu bölgede toplam 2 bin metre yol asfaltladık, yaklaşık 6 bin ton asfalt harcadık. Aynı zamanda tüm ara sokaklarda kaldırım ve tretuvarları da yeniledik.” dedi.

Her hafta Altındağ’ın bir mahallesinde bu çalışmayı gerçekleştirdiklerini, vatandaşların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda bir sonraki mahalleye karar verdiklerini belirten Başkan Tiryaki, gelecek hafta da Yıldıztepe Mahallesi’nde vatandaşların konforu için görev başında olacaklarını söyledi.

Çalışmaları bizzat yerinde izlediğini de belirten Başkan Tiryaki, caddelerde asfalt bakım ve onarımı ile yaya kaldırımı bakım ve onarımı görevlerinin de Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını hatırlattı.

“ASFALT YAMASI YAPMIYORUZ, YEPYENİ ASFALT DÖKÜYORUZ”

Asfalt çalışmalarının teknik özellikleri hakkında da bilgi veren Başkan Tiryaki, “Üst üste asfalt yapmıyoruz. Bozuk yolların üstünü asfaltla kaplamıyoruz. Yeni satın aldığımız bir makine ile bozuk asfaltı yoldan tamamen kazıyor, zemini pürüzsüz hale getiriyor, ondan sonra yepyeni asfaltı döküyoruz” dedi.

Başkan Tiryaki, yeni yolların tüm Altındağlılara hayırlı olmasını temenni etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Altındağ’ın, genelinde, geniş, çaplı, asfalt, yapım, bakım, onarım, çalışması, y
Yorumlar
Haber Yazılımı