Haber Detayı
06 Nisan 2018 - Cuma 11:01
 
Çanakkale Destanı, Keçiören'de Canlandı
Keçiören Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıldönümü dolayısıyla 15 bin metrekarelik alana kurduğu Çanakkale Platosu’nda tarihe altın harflerle yazılan kahramanlık destanını bir kez daha canlandırıyor.
Keçiören Haberi
Çanakkale Destanı, Keçiören'de Canlandı

Kartaltepe Kent Ormanı'ndaki Çanakkale Anıtı yanına kurulan platonun açılış törenine Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın yanı sıra AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Şükrü Özek, Keçiören Müftüsü Dr. İhsan İlhan, Belediye Meclis Üyeleri ve muhtarlar katılırken, başta öğrenciler olmak üzere çok sayıda vatandaş da büyük ilgi gösterdi.

 

Kur'an Tilaveti ile başlayan programda Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak 2009'dan bu yana Çanakkale Savaş Platosu ile o destanı tekrar canlandırdıklarına dikkat çekerek, " O kahramanlar vatanı kurtarmak  için gittiler. Dönmeyi değil vatan için ölmeyi seçtiler. Yedi düvele karşı aynı ruh, aynı inanç ve aynı imanla çarpışarak Türk ordusunun kahramanca şahlanışını gösterdiler.  Tüm dünyanın parmak ısırdığı bu büyük destan sadece tarihimizin önemli bir parçası değil, geleceğimizin de en güçlü dayanağıdır. Bizler  de bu etkinliklerle tarihi bağlarımızı, millet olma şuurunu güçlendirmeye devam ediyoruz.  Çanakkale Destanının 100. yılında bu anıtın açılışını gerçekleştirerek Çanakkale ruhunu Keçiören'e taşıdık. Ayrıca birçok başarılı operasyonda görev almış F4 savaş uçağımız da burada ziyarete açık...  " dedi.

 

ÇANAKKALE RUHUYLA 15 TEMMUZ DESTANI YAZILDI

Tarihten alınan feyzle 15 Temmuz'da yeni bir destan daha yazıldığına dikkat çeken Ak, "Dedelerimiz bize bu vatanı emanet etti, bizler de 15 Temmuz'da tanklara, toplara ve mermilere karşı çıplak elle ve iman gücüyle bir mücadele vererek yeni bir destan yazdık. 16 -17 yaşında gençler şehit oldular ve bu vatanı böldürmeyeceğimizi, Çanakkale ruhuna layık olduğumuzu gösterdik. Keçiören en çok şehit veren ilçe oldu. O gece nerede bir çatışma noktası varsa Keçiörenli'ler oradaydı, 27 şehidimiz var." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çanakkale, Destanı,, Keçiören'de, Canlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı