Haber Detayı
26 Ekim 2018 - Cuma 08:40
 
Çankaya Belediyesi Kamer Genç'i Unutmadı
Çankaya Belediyesi, Türk Siyasetinin duayen ismi Kamer Genç’in adını Çankaya’da yaşatacak. Siyasetin renkli ismi Kamer Genç adına inşa edilen park, 4 Kasım’da hizmete açılacak.
Çankaya Haberi
Çankaya Belediyesi Kamer Genç'i Unutmadı

Çankaya Belediyesi yine bir vefa örneği göstererek renkli kişiliğiyle bir dönem siyasete damgasını vuran Kamer Genç’in adını Çankaya’da yaşatacak. Mutlukent Mahallesi’nde yapılan yeni park, Kamer Genç adını yeni nesillere aktaracak.

 

1987 yılında başlayan ve 22 Ocak 2016 tarihinde yaşamını yitirene kadar süren 29 yıllık siyasi yaşamı boyunca renkli kişiliği ve cesur söylemleriyle dikkat çeken Kamer Genç’i Çankaya Belediyesi unutmadı. Ölümünden iki yıl sonra yeni yaptığı bir parka Kamer Genç’in adını veren ve büyük bir vefa örneği gösteren Çankaya Belediyesi, unutulmaz siyasetçinin adını ilçede sonsuza dek yaşatacak.

 

4 KASIM’DA AÇILACAK

Mutlukent Mahallesi 1920. Cadde üzerinde inşa edilen Kamer Genç Parkı, kentsel donatı alanları, tenis kortu, basketbol sahası ve koşu yolu ile Çankayalıların hizmetinde olacak. 3 bin 200 metrekarelik yeşil alana sahip Park, son düzenlemelerin tamamlanmasının ardından 4 Kasım’da hizmete açılacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Belediyesi, Kamer, Genç'i, Unutmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı