Haber Detayı
26 Nisan 2018 - Perşembe 21:49
 
Çankaya Belediyesi Muhtarlıkların Giderlerini Karşılıyor
Çankaya Belediyesi kendisine bağlı muhtarlıkların elektrik, telefon, doğalgaz, internet gibi giderlerini karşılamaya başladı.
Çankaya Haberi
Çankaya Belediyesi Muhtarlıkların Giderlerini Karşılıyor

Türkiye’de “Muhtarlık ve Sivil Toplum Kuruluşları” ismiyle müdürlük kuran ilk belediye olan Çankaya Belediyesi, artık muhtarlıkların giderlerini de karşılıyor.

Muhtarlarla kurulan iletişim doğrultusunda mahallenin sorunlarını yerinde tespit eden, çözüm için hızla harekete geçen Çankaya Belediyesi, kendisine bağlı 124 muhtarlığın elektrik, telefon, doğalgaz, internet gibi giderlerinden oluşan faturalarının 250 liraya kadar olan kısmını ödemeye başladı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Çankaya’da gerçekleşen hizmetlerin yanı sıra projelerin de en büyük destekçisinin muhtarlar olduğunu vurgulayarak, “Benimle kişisel talepleri için değil, mahallesinin istekleri için görüşen muhtarlarımla çalışmaktan mutluluk duyuyorum. Çankaya Belediyesinin başarısında büyük payı olan muhtarlarımızın yanında olmaya, mümkün olan tüm ihtiyaçlarını gidermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Taşdelen, Atatürk’ün ilçesi Çankaya’nın muhtarları için Atatürk’ün doğup büyüdüğü topraklar olan Selanik ve Makedonya’ya gezi düzenlediklerini de belirtti.

 

“ÖNEMSENDİĞİMİZİ HİSSEDİYORUZ”

Söz konusu uygulamalarla önemsendiklerini htiklerini belirten muhtarlardan Ertuğrul Gazi Mahallesi Muhtarı Salih Yiğit, daha önce bilgisayarlarının yenilendiğini, klima takıldığını belirterek, “İşlerini yapmaya gelen vatandaşlarımız burada bulunduğu süre içinde rahat ediyor. Biz de onlara daha hızlı hizmet verebiliyoruz. Şimdi de sabit giderlerimizin faturalarını ödeme uygulaması başlatan Çankaya Belediyesi, CHP’lilere yakışacak bir şekilde çalışıyor” dedi.  

Bağcılar Mahallesi Muhtarı Bektaş Bektaş ise “Muhtarlık binalarının tamamına yakınını yenileyen, içinde bizim de vatandaşın da rahat etmesini sağlayan belediye, giderlerimiz de karşılamaya başladı. Keşke bu uygulamalar daha önce de yapılmış olsaydı” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Belediyesi, Muhtarlıkların, Giderlerini, Karşılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı