Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 10:56
 
Çankaya Belediyesi'nden Girişimci Kadınlara Destek
Türkiye’nin ilk mor bayrak sahibi yerel yönetimi Çankaya Belediyesi, toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.
Çankaya Haberi
Çankaya Belediyesi'nden Girişimci Kadınlara Destek

Türkiye’nin ilk mor bayrak sahibi yerel yönetimi olan Çankaya Belediyesi, toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile UR 2430. Bölge Federasyonu Dönem Başkanı Altan Arslan arasında imza altına alınan “Girişimci Kadınlar Projesi”yle (GİKA) ile kadınların iş gücüne katılımına tam destek verilecek.

Başkan Alper Taşdelen, Çankaya Belediyesi Hizmet Binası’nda imzalanan projeye ilişkin, “Kadınların istihdamda yer alabilmeleri, özgürleşebilmeleri ve sosyal yaşam içinde var olabilmeleri açısından çok önemli. Kadınlara ikinci sınıf vatandaş gibi davranılmasının önüne bu tip projelerle geçilebileceğine inanıyorum” dedi.

 

ÜRÜNLER ELEKTRONİK TİCARETE AÇILACAK

Ortakları arasında Başkent Üniversitesi’nin de bulunduğu GİKA ile girişimci kadınlara yol göstermek, gerekli donanımı sunmak amaçlanıyor. Kadınların el emeği ürünlerini e-ticaret sitesi kanalıyla ülke genelinde pazarlayabilmelerinin amaçlandığı projeyle, 1000 kadına destek verebilmek hedefleniyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Belediyesi'nden, Girişimci, Kadınlara, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı