Haber Detayı
14 Haziran 2018 - Perşembe 21:38
 
Çankaya Birlik Mahallesi'ne Yüzme Havuzu Yapılıyor
Çankaya Belediyesi, Birlik Mahallesi’nde yapımını sürdürdüğü ve Çankaya’da bir ilk olan yarı olimpik kapalı yüzme havuzuna Türk siyasetinin en saygın isimlerinden Erdal İnönü’nün adını verecek ve havuz 8 Eylül’de açılacak.
Çankaya Haberi
Çankaya Birlik Mahallesi'ne Yüzme Havuzu Yapılıyor

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen: “Erdal İnönü hem devletimizin kurucu önderlerinden, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün oğlu olması, hem örnek bir bilim insanı ve siyasetçi olarak tarihteki saygın yerini almıştır. Erdal İnönü adı asla terör örgütleriyle, demokrasi ve cumhuriyet düşmanlarıyla birlikte anılamaz. Kendisi Atatürkçülüğün ve sosyal demokrasinin yılmaz bir savunucusudur.”

Çankaya Belediyesi, Birlik Mahallesi’nde inşa ettiği yarı olimpik kapalı yüzme havuzuna ülkemiz siyasetinin saygın isimlerinde Erdal İnönü’nün adını verecek. Çankaya’da bir ilk olarak halkın hizmetine sunulacak yüzme havuzunun açılışı 8 Eylül’de gerçekleşecek.

YARI OLİMPİK HAVUZ

2 bin 692 metrekarelik alanda inşa edilen Erdal İnönü yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve su sporları kompleksi 8 Eylül’de hizmete girecek. Olimpik standartlar ve kalitede inşa edilen 25 metre uzunluğunda altı kulvarlı yüzme havuzu ve 25 metrekare rehabilite ve eğlence havuzunun bulunduğu tesislerde Çankayalılar için yoga, pilates, aerobik ve step alanları da bulunacak.

 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Birlik, Mahallesi'ne, Yüzme, Havuzu, Yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı