Haber Detayı
09 Haziran 2020 - Salı 22:22
 
Çankaya'da Dezenfekte Çalışmaları Devam Ediyor
Çankaya Belediyesinin yeni tip koronavirüse karşı ilçe genelinde yürüttüğü çalışmalar aralıksız devam ediyor.
Çankaya Haberi
Çankaya'da Dezenfekte Çalışmaları Devam Ediyor

 Çankaya’da vatandaşların sürekli kullandığı alanlar öncelikli olmak üzere birçok noktada çalışma yapan Çankaya Belediyesi ilaçlama birimi ekipleri, muhtarlık, taksi durakları ve taksiler, Aile Sağlığı Merkezleri, eczaneler, kamu kurumları, kuaför ve berber gibi alanları dezenfekte etti. Ekipler, tekrar ibadete açılan 45 cami ile 72 sokak ve caddede dezenfekte çalışması yaptı. Çankaya Belediyesi ilaçlama birimi ekipleri, 120 ton solüsyon kullanarak, toplam 5 bin 134 bina ve 7 bin 255 aracı dezenfekte etti.

Salgın hastalıkla mücadele çalışmalarına ilk vakanın görülmesiyle birlikte başladıklarını açıklayan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Türkiye’de açıklanan ilk vakanın ardından hemen çalışmalarımıza başladık. Yeni normale dönmeye başladığımız bu süreçte yine her alanda dezenfekte çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hem sağlık hem de ekonomik açıdan sürdürdüğümüz çalışmalarımızda halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza yeni normale dönmekle birlikte daha dikkatli ve tedbirli davranmalarını rica ediyorum. Maske ve mesafe kuralına mutlak suretle uyalım” diye konuştu.

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) yeni tip koronavirüsü pandemi ilan etmesinden bu yana çalışmalarını sürdüren İlaçlama Birimi ekipleri, Çankaya Belediye Başkanlığından başlamak üzere belediyenin tüm birimlerini, okul, muhtarlık, taksi durakları ve taksiler, Aile Sağlığı Merkezleri, eczaneler, kuaför ve berber salonları, kamu kurumları gibi alanları dezenfekte etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya'da, Dezenfekte, Çalışmaları, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı