Haber Detayı
07 Haziran 2020 - Pazar 21:14
 
Çankaya'da Pandemi Denetimleri Sürüyor
Çankaya Belediyesi Zabıta ekipleri, Dünya Sağlık Örgütü’nün yeni tip koronavirüsü 11 Mart’ta ‘pandemi’ ilan etmesinin ardından vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlarda sıkı denetim yaptı.
Çankaya Haberi
Çankaya'da Pandemi Denetimleri Sürüyor

Çankaya Zabıtası salgın hastalık sürecinde yoğun mesai yaptı. Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkileyen salgın hastalık sürecinde denetimlerini pazaryerleri, bakkal, market, kuruyemişçi, pastane, fırın gibi gıda satışı yapılan işletmelerde yoğunlaştıran Çankaya Belediyesi Zabıta ekipleri, sadece Mayıs ayında toplam 2 bin 313 denetim işlemi yaptı. Mart, Nisan ve Mayıs aylarında 11 bin 786 denetim işlemi yapan Çankaya Zabıtası, bu aylarda vatandaşlardan gelen 3 bin 668 şikayeti değerlendirdi. Vatandaşların sebze meyve alışverişlerini yaptığı pazaryerlerinde, pazar esnafını maske ve mesafe konusunda sık sık denetleyen Zabıta ekipleri, Mayıs ayı boyunca bin 241 Pazar denetimi gerçekleştirdi.

 

Salgın hastalık döneminde uzun süre kapalı kalan ve 11 Mayıs itibariyle yeniden hizmet vermeye başlayan kuaför ve berberlerde de denetimlerini sürdüren Çankaya Belediyesi, 56 işletmede denetim yaptı. Bu işletmelerden 20’sine uygunluk verip, 23’üne ihtarda bulunurken, 1’ine idari yaptırım tutanağı, 12’sine de durum tespit tutanağı düzenledi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya'da, Pandemi, Denetimleri, Sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı