Haber Detayı
02 Temmuz 2018 - Pazartesi 20:25
 
Çankaya'da Pazar Yerleri Yaşam Alanı Oldu
Çankaya Belediyesi tarafından spor, oyun ve dinlenme alanları gibi birçok özelliğiyle birer yaşam alanına dönüştürülen Esat Pazaryeri ve Özgürlük Meydanı ile Yüzüncüyıl Pazaryeri ve Kent Meydanı bölge halkının ikinci adresi oldu.
Çankaya Haberi
Çankaya'da Pazar Yerleri Yaşam Alanı Oldu

Çankaya Belediyesi tarafından baştan aşağıya yenilenen ve yaşam alanına dönüştürülen pazaryerleri bölge sakinlerinin ikinci adresi oldu. Sadece semt pazarı olarak kullanılan Esat ve Yüzüncüyıl pazaryerlerini alışılmışın dışında yepyeni bir tasarımla yenileyen Çankaya Belediyesi’nin bu projesi vatandaşların spor, çocuk oyun alanları ihtiyaçlarına cevap veriyor. Kısa süre önce Çankaya Belediyesince tamamen yenilenerek farklı bir konsept kazandırılan yeni pazaryerleri, semt pazarı olmanın yanı sıra artık tüm mahalleliye hitap edecek özelliklere sahip. Koşu ve yürüyüş yolundan çocuklar için oyun alanlarına, oturma birimlerinden geniş meydanına kadar birçok özelliği barındıran yeni pazar yerlerine bölge halkı yoğun ilgi gösteriyor.

 

TÜM MAHALLEYE HİTAP EDİYOR

Çoluk çocuk, kadın erkek 7’den 70’e kadar bütün vatandaşları ağırlayan pazaryerleri halkın ikinci adresi oldu. Vatandaşlar sıcak havalarda evlerinde oturmak yerine yenilenen yaşam alanlarında hem eğleniyor hem de sosyalleşme imkanı buluyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya'da, Pazar, Yerleri, Yaşam, Alanı, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı