Haber Detayı
30 Eylül 2019 - Pazartesi 12:32
 
Çankaya'dan Moskova'ya Kardeşlik Köprüsü Kuruldu
Çankaya Belediyesi, Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği görevinde bulunduğu sırada suikastle hayatını kaybeden Andrey Karlov’un yaşadığı Moskova'nın Kuzey İdari Bölgesi ile kardeş kent oldu.
Çankaya Haberi
Çankaya'dan Moskova'ya Kardeşlik Köprüsü Kuruldu

Çankaya Belediyesi, Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği görevinde bulunduğu sırada suikaste uğrayarak hayatını kaybeden Andrey Karlov’un ikamet ettiği Moskova kentinin Severniy Administrativniy Okrug Kuzey İdari Bölgesi ile "Kardeş Kent" protokolü imzaladı.

BAŞKAN TAŞDELEN ZİYARET ETTİ
Dünyanın dört bir köşesinden kentlerle iyi niyet protokollerine ve kardeş şehir anlaşmalarına imza atan Çankaya Belediyesi, "dost" kentlerine bir yenisini daha ekledi. Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçiliği görevinde bulunduğu sırada suikaste uğrayarak hayatını kaybeden Andrey Karlov’un yaşadığı Moskova kentinin Severniy Administrativniy Okrug Kuzey İdari Bölgesi ile kardeş kent oldu. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen başkanlığında Moskova'da gerçekleşen imza töreni ile iki kent özellikle kültür ve sanat alanında yıl boyunca pek çok işbirliğinde bulunacak. Türkiye ile Rusya arasında ilişkilerin çok olumlu bir dönemden geçtiğine vurgu yapan Başkan Taşdelen, "Kardeş kent protokolümüzle birlikte Türkiye- Rusya ilişkileri için güzel bir adım daha atmış olduk. Hem Sayın Karlov'un anısı hem de iki kentin deneyimlerinin paylaşımı için pek çok alanda Moskova ile güzel etkinliklere ve projelere imza atacağız" dedi. İmza töreninin ardından Başkan Taşdelen meslektaşı Severniy Administrativniy Okrug Kuzey İdari Bölgesi Başkanı'na Ankara'nın simgesi olan Hitit Güneş Kursu'nu temsil eden heykel armağan etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya'dan, Moskova'ya, Kardeşlik, Köprüsü, Kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı