Haber Detayı
07 Ekim 2018 - Pazar 23:18
 
Çankaya Muhtarlarına Yeni Bina Müjdesi
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, ilçede görev yapan muhtarların katıldığı ‘Eğitim ve Bilgilendirme’ seminerinde muhtarların vakit geçirerek daha fazla dayanışma içerisinde olabilecekleri bir merkezin müjdesini verdi.
Çankaya Haberi
Çankaya Muhtarlarına Yeni Bina Müjdesi

Çankaya Belediyesinin ilçede görev yapan muhtarlarla daha güçlü iletişim kurabilmeleri amacıyla bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği ‘Eğitim ve Bilgilendirme’ semineri Antalya M Holiday Otel Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

 

İSTEDİĞİMİZ ÖZLEDİĞİMİZ ÇANKAYA’YI HEP BİRLİKTE OLUŞTURMUŞUZ

Göreve geldiği 4,5 yıl önce siyasi görüşü ne olursa olsun her Çankayalıyı kucaklayan, mahallesinde halkın taleplerini dinleyen, süreçlere muhtarları dahil eden ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçesi Çankaya’ya yakışan bir belediyecilik modelinin sözünü verdiğini belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, gelinen süreçte istedikleri Çankaya vizyonunu muhtarlarla birlikte oluşturmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Bu süreçte kreşlerden Çankaya Evlerine, kültür merkezlerinden yüzme havuzlarına, pazaryerlerinden sosyal tesislere kadar birçok yatırımı Çankayalıların hizmetine sunduklarını dile getiren Taşdelen, şunları söyledi: “Mesela bu süreçte 7 yeni kreş yapmışız. Bırakın ilçe belediyesini Büyükşehir Belediyesinde bu sayı yoktur. Keza Kültür Merkezleri yaptık, 16 yeni Çankaya Evi açtık. Bu evlerde kursiyer sayısını 4 binden 32 bine çıkardık. Binaların yanında Çankaya’da ilklere imza attık. Çankaya’nın tarihindeki ilk yüzme havuzunu açtık. Yine bu dönemde 60 yeni park açarak 700 bin metrekare yeşil alan kazandırdık. Bu tesislerin en büyük özelliği Ankara’nın ve Çankaya’nın en değerli arsalarının üzerinde yer almasıdır. Bunları yaparken bir tane bile arsa satılmamış ve bir kuruş da borç alınmamıştır. Bu süreçte 1 milyon ton asfalt attık. Şu anda Çankaya’nın asfalt sorunu kalmadı. Çöp sistemini yeniledik, insana dönük sosyal belediyecilik hizmetleri gerçekleştirdik. Kızılay’a dahi gelemeyen yurttaşlarımızı Kültür Gezileri ile buluşturduk. Sosyal yardımlara büyük önem vererek Halk Kart, Sağlık Kart, Hoş Geldin Bebek uygulamaları halka birebir dokunan hizmetlerimiz. Yeni uygulamaları da hayata geçiriyoruz. E-imar uygulaması ile vatandaşlarımız imar ile ilgili bir bilgiyi belediyeye gelmeden internetten öğrenebilecek. İlk başladığımızda verdiğimiz sözlerin çok ötesinde işlere imza attık. O nedenle geçtiğimiz yıl Türkiye’nin en iyi ilçe belediyesi ödülünü aldık.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Muhtarlarına, Yeni, Bina, Müjdesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı