Haber Detayı
14 Ekim 2020 - Çarşamba 09:00
 
Çankaya'nın 2021 Bütçesi Oy Çokluğuyla Kabul Edildi
Türkiye’nin en büyük ilçesi Çankaya’nın 2021 Mali yılı bütçesi oy çokluğuyla kabul edildi.
Çankaya Haberi
Çankaya'nın 2021 Bütçesi Oy Çokluğuyla Kabul Edildi

Türkiye’nin en büyük ilçesi Çankaya’nın 2021 Mali yılı bütçesi 950 milyon TL olarak belirlenerek kabul edildi. 

Zübeyde Hanım Sosyal Tesisi’nde yapılan Meclis toplantısında yapılan görüşmeler sonucunda Çankaya Belediyesinin 2021 yılı bütçesi 950 milyon TL olarak belirlendi.  

Bütçe görüşmelerinin sonunda Meclis üyelerine teşekkür eden ve bütçenin tüm Çankaya halkına hayırlı olması dileğinde bulunan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisi görülen pandemi sürecinde yatırımlara hız kazandırdıklarının altını çizdi. 

Pandemi dolayısıyla gelirlerin düştüğünü hatırlatan ama buna rağmen yatırımları aksatmadıklarını belirten Taşdelen, “Biz göreve geldiğimizden bu yana şunu söylüyorduk, belediyelerde israf olmazsa, belediye liyakatle yönetilirse belediyenin kaynakları hizmetleri yürütmek için yeterlidir. Kriz var giderler arttı diye dövünecek halimiz yok. Bütçeye baktığımızda iki konu ön plana çıkıyor. Birincisi tasarruf öne çıkıyor, ikincisi de bütçede faiz yok. Biz hizmetlerden tasarruf etmiyoruz. Bu bütçenin yüzde 70’e yakını yatırım bütçesidir. Ve biz görevde bulunduğumuz 6,5 yıllık süreçte bir kuruş borç almadık, kredi kullanmadık” diye konuştu. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya'nın, 2021, Bütçesi, Oy, Çokluğuyla, Kabul, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı