Haber Detayı
07 Mart 2018 - Çarşamba 23:03
 
Çankaya-Oran'a Buz Pateni Salonu Yapılıyor
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 2018 yılı yatırımlarına Oran Buz Pateni Salonunun temelini atarak başladı.
Çankaya Haberi
Çankaya-Oran'a Buz Pateni Salonu Yapılıyor

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 2018 yılının ilk yatırımının temelini attı. Oran Mahallesi’nde yükselecek Çankaya Belediyesi Buz Pateni Salonu’nun temel atma töreni çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. 

Temel atma törenine “Nerede kalmıştık” sözleriyle başlayan Taşdelen, havaların ısınmasıyla Çankaya’da temel atma ve açılış döneminin yeniden başladığına dikkat çekerek, “Çalışınca her şeyin olacağının en güzel kanıtı Çankaya Belediyesidir” dedi.

Oran Mahallesinde temeli atılan Çankaya Belediyesi Buz Pateni Salonu’nun sadece Çankaya’ya değil tüm Ankara’ya hizmet edeceğini vurgulayan Taşdelen, salona ilişkin genel bilgileri şu şekilde aktardı: “2 bin 752 m² alan üzerine inşa edilecek Buz Pateni Salonu vatandaşların farklı sosyal faaliyetlerde bulunabilmelerine ve spor yapabilmelerine de imkan verecek. 578 m² buz pisti ve 200 kişilik seyirci tribünü bulunan tesis ayrıca buz hokeyi yapmaya da uygun olacak. Tesiste 147 m² ve 268 m²’den oluşan toplantı ve eğitimlerin yapılabileceği iki çok amaçlı stüdyo da olacak. Stüdyolar aerobik, pilates gibi farklı aktiviteler için de kullanılabilecek.  Tesiste ayrıca 270 m²’lik kafe ve restoran da misafirlere hizmet verecek.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya-Oran'a, Buz, Pateni, Salonu, Yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı