Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 20:03
 
Çankaya Zabıtası'ndan 9 Ayda 18 Bin İşlem
2019 yılı başı itibariyle toplam 18 bin 489 işlem yapan Çankaya Zabıtası, pazar yerinden kuaför salonlarına, kasaplardan fırınlara pek çok işletmeyi denetledi.
Çankaya Haberi
Çankaya Zabıtası'ndan 9 Ayda 18 Bin İşlem

Çankaya Zabıtası görev başında. Çankaya Belediyesinin Zabıta ekipleri, gündüz nüfusunun ise iki buçuk milyonu bulan Çankaya’da denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Pazaryeri, lokanta, pastane, fırın, balıkçı, bakkal, market, kasap, berber ve kuaför, seyyar, işporta, inşaat gibi birçok alanda vatandaşın sağlığı ve güvenliği için denetim uygulayan Çankaya Zabıtası, işyerlerinin vergi levhalarının ve ruhsatlarının yanı sıra imalathanelerin, hizmet işletmelerinin hijyen kurallarına uyup uymadığını da denetledi.

Zabıta, sene başından bu yana 18 bin 489 işletmede denetim gerçekleştirdi. Halk sağlığına tehdit oluşturacak unsurları denetleyen ve kurallara uymayanlara idari yaptırım uyguladı. Zabıta denetimlerde; 7 bin 640 işyerine uygunluk, 5 bin 850 işyerine ihtar, 4 bin 55 işyerine idari yaptırım tutanağı, 944 işyerine durum tespit tutanağı düzenledi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Zabıtası'ndan, 9, Ayda, 18, Bin, İşlem,
Yorumlar
Haber Yazılımı