Haber Detayı
25 Temmuz 2015 - Cumartesi 23:46
 
Çankaya'da Pony Park Projesi'nin İlk Adımı Atıldı
Farklı hizmetleri Çankayalılarla buluşturmaya devam eden Çankaya Belediyesi Pony Park çalışmalarına başladı. Çankaya’nın en büyük yeşil parklarından biri olan Çansera içerisine yapılacak olan park ile çocuklara hayvan ve spor sevgisi aşılanacak.
Çankaya Haberi
Çankaya'da Pony Park Projesi'nin İlk Adımı Atıldı

Çankaya Belediyesi yaz dönemi park çalışmalarını hızlandırdı. Farklı hizmetleri Çankayalılarla buluşturan Çankaya Belediyesi Pony Park ile çocuklara hayvan ve spor sevgisini bir arada sunacak.  Ankara’nın en büyük kent içi parklarından biri olan Çukurambar’daki Çansera Kent Bahçesi’nin içine kurulacak olan Pony Park, 2 bin 500 metrekarelik alanının yanı sıra 18 x 36 metrelik manej alanı ile hizmet verecek. Çankaya Belediyesi, çocuklar için hem spor ve eğlence hem de sosyal eğitim imkânı sunacak.

ZİHİNSEL ENGELLİLERE TERAPİ İMKANI

Spor literatüründe hayvan ve insanın birlikte yapabildiği tek spor olarak tarif edilen biniciliğin ilk adımı olarak da görülen pony kulüpler, Amerika ve Avrupa’da bir hayli yaygın. Türkiye’de de son dönemde özel girişimciler aracılığıyla kurulmaya başlanan pony kulüplerde çocuklar sadece ata binmeyi öğrenmiyorlar. Bindikleri hayvanın bakımıyla da yakından ilgilenen çocuklar sorumluluk duygusu; empati ve sorunları çözmede analitik düşünme yeteneklerini geliştiriyorlar. Çocuklardaki hayvan sevgisi ve özgüven duygusunu da geliştiren pony kulüpler ayrıca sundukları özel rehabilitasyon programları sayesinde zihinsel engelli çocukların terapi almasını da sağlıyor. At ve pony bakımı ile binicilik sporunu yaygınlaştıracak olan park, Ankaralı miniklere alternatif bir spor imkânı da sağlamış olacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Farklı, hizmetleri, Çankayalılarla, buluşturmaya, devam, eden, Çankaya, Belediye
Yorumlar
Haber Yazılımı