Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 01:10
 
Çankayalılar, Nilüfer İle Cumhuriyet Coşkusunu Yaşadı
Çankaya'da Cumhuriyetin 95. Yılı yine Ata’nın yanı başında bulunan Anıtpark’ta coşkuyla kutlandı.
Çankaya Haberi
Çankayalılar, Nilüfer İle Cumhuriyet Coşkusunu Yaşadı

Çankaya'da Cumhuriyetin 95. Yılı yine Ata’nın yanı başında Anıtpark’ta coşkuyla kutlandı. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları binlerce Cumhuriyet sevdalısının katıldığı meşaleli yürüyüşünün ardından Nilüfer konseriyle taçlandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahının yanı başında Cumhuriyetin 95. Yılı büyük bir coşkuyla kutlandı. Milli Kütüphane’nin önünden başlayan meşaleli yürüyüş Türk Bayraklarıyla donatılan Anıtpark’ta Türk müziğinin sevilen sesi, ünlü sanatçı Nilüfer’in sahne almasıyla devam etti.

Meşaleler, Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile yürüyen Çankayalılara Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen önderlik etti. Konser öncesi kısa bir konuşma yapan Taşdelen, alana gelenleri, “Hizmet etmekten onur duyduğum Mustafa Kemal’in askerleri hepiniz hoşgeldiniz” diye selamladı.

Cumhuriyet’in Ankara’da kurulduğunu hatırlatan Taşdelen, “Mustafa Kemal’in 28 Ekim akşamı ‘Efendiler yarın Cumhuriyeti ilan ediyoruz’ dediği yer Çankaya’dır. İstedikleri kadar Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunu İstanbul’da düzenlesinler. Türkiye’nin kalbinden ne Cumhuriyeti ne de Ankara’yı silemezler” dedi.

Cumhuriyetin fazilet olduğunu vurgulayan Taşdelen; aklın, bilimin ışığında Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin kula kulluğu sildiğini,eşit yurttaşlığı yarattığını ve egemenliği bir kişiden alıp halka verdiğini belirtti. Taşdelen, Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm bu yaptıklarından dolayı ölümünün ardından yıllar geçmesine rağmen kalplerden silinmediğini söyledi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankayalılar,, Nilüfer, İle, Cumhuriyet, Coşkusunu, Yaşadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı