Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 10:27
 
Çankayalıların Yeni Spor Alanı: Erdal İnönü
Çankaya Belediyesi Erdal İnönü Yüzme Havuzu ve Su Sporları Kompleksi her yaştan Çankayalıya hizmet veriyor. Çocuklar yarı olimpik havuzda yüzme öğrenmenin keyfini yaşarken, yetişkinler hem yüzme hem de fitness salonunda spor yapma imkanı buluyor.
Çankaya Haberi
Çankayalıların Yeni Spor Alanı: Erdal İnönü

Çankaya Belediyesi Erdal İnönü Yüzme Havuzu ve Su Sporları Kompleksi her yaştan Çankayalıya hizmet veriyor. Çocuklar yarı olimpik havuzda yüzme öğreniyor, yetişkinler hem havuzda hem de fitness salonunda spor yapma olanağı buluyor.

Çankaya Belediyesinin ilk yüzme havuzu olarak eylül 2018’de hizmete açılan Erdal İnönü Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ve Su Sporları Kompleksi, 2 bin 692 metrekarelik alana kurulu. 25 metre uzunluğunda, 12,5 metre genişliğindeki havuz 5 kulvardan oluşuyor. Tesiste yüzme havuzunun yanı sıra aletli fitness salonu da bulunuyor.

Tesis, ‘Çankaya’da Yüzme Öğrenmeyen Çocuk Kalmayacak’ sloganıyla Çankaya Kaymakamlığı ve Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında, ilkokul 4. sınıf öğrencileri beden eğitim derslerini Erdal İnönü Kapalı Yüzme Havuzunda yapıyor. Çocuklar uzman eğitmenlerden yüzme dersi alıyor. Çocuklara yönelik projeler ve çalışmalar ile sosyal belediyecilik alanında birçok yatırıma imza atan Çankaya Belediyesi, çocukların fiziksel ve sosyal gelişimlerine direkt katkısı olan çocukların yüzme sporunu erken yaşta öğrenmelerine destek veriyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankayalıların, Yeni, Spor, Alanı:, Erdal, İnönü,
Yorumlar
Haber Yazılımı