Haber Detayı
24 Ekim 2019 - Perşembe 00:45
 
Cem Adrian, Yenimahallelilerle Buluşuyor
Yenimahalle Belediyesi, Cumhuriyet’in ilan edilişinin 96’ıncı yılını dolu dolu kutlamaya hazırlanıyor.
Yenimahalle Haberi
Cem Adrian, Yenimahallelilerle Buluşuyor

Sabah saatlerindeBelediye binası önünde başlayacak etkinlikler, meşaleli yürüyüş ve Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde Nebil Özgentürk’ün moderatörlüğünde “Cumhuriyet Hatıraları” adlı belgesel sunumu ile devam edecek. Yenimahalle’de Cumhuriyet coşkusu, şarkıcı Cem Adrian’ın konseriyle son bulacak.

Yenimahalle meşalelerle aydınlatılacak

29 Ekim Salı günü kutlamalar sabah saatlerinde belediye önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreniyle start alıyor. Gün boyu devam edecek olan kutlamalar saat 18.00’da Ragıp Tüzün Parkı’ndan başlayacak olan geleneksel “Meşaleli Cumhuriyet Yürüyüşü” ile devam edecek. 7’den 70’e tüm vatandaşlar ellerinde meşalelerle Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’ne kadar marşlar söyleyerek coşku içinde yürüyecek.

Yürüyüşün ardından Nazım Hikmet’te Nebil Özgentürk’ün moderatörlüğünde “Cumhuriyet Hatıraları” adlı belgesel sunumuyla başlayacak olan programda, müzikte sınırları, tarzları, kuralları dışlayan, kendini sadece “özgür bir müzisyen” olarak tanımlayan şarkıcı Cem Adrian, sahne alacak.

10 yıldır, sadece çok renkli sesi değil, çok renkli müziği ile yorumcu, besteci ve söz yazarı olarak müziğin çok farklı dallarında birçok esere imza atan Adrian, birbirinden güzel şarkıları Başkentli hayranları için yorumlayacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Cem, Adrian,, Yenimahallelilerle, Buluşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı