Haber Detayı
16 Mayıs 2013 - Perşembe 18:40
 
Cemal Aydın'dan Gökçek'e Sert Eleştiri
MKE Ankaragücü Kulübü Eski Başkanı Cemal Aydın, Belediye Başkanı Melih Gökçek'e sert cevaplar verdi.
Spor Haberi
Cemal Aydın'dan Gökçek'e Sert Eleştiri

Aydın, şunları kaydetti:

"100 yılı aşan kültürü ve asaletiyle, çocuğuna eğlensin diye kurduğu Ankaraspor'u birbirine karıştıran Büyükşehir Belediye Başkanı, baktı ki işler kamuoyunda kötü gidiyor basından twitterdan ipe sapa gelmeyen sallamalarına tekrar başlamış.

Bir süredir devam eden iftiralar ne yazık ki bugüne kadar cevap bulmamış. Belli ki herkes susturulmuş. Her zamanki gibi görev gene bana kalmış.

Sayın Belediye Başkanı,

MKE Ankaragücü Spor Kulübü düşündüğünüz, söylediğiniz ve talimatlarınız doğrultusunda bir alt kümeye daha düştü. GÖZÜNÜZ AYDIN OLSUN. SANIRIM ARZULADIĞINIZ SONUCU KAMUOYUNA AÇIKLAYACAK KADAR DA YÜREKLİ OLURSUNUZ.

Twitter hesabından ve bazı basın organlarında yalan makinesini bile bozacak açıklamalarda bulunmaktasınız. İki yıldır söylediklerinizle bu söyledikleriniz aynı. Yeni bir şey yok. Ancak bir ilave var, size karşı olanları artık katil olarak ifade etmektesiniz.

Biz sizin ankara büyükşehir belediye başkanı olduğunuzu biliyoruz ve bu sözleri gökçek yönetiminin sözcüsü olarak söylediğinizi düşünmek istiyoruz. SÖZCÜ OLARAK YALANI BİLE DOĞRU SÖYLÜYORSUNUZ. Yargıtay'ın kararında her şey herkesin anlayacağı bir biçimde tek tek yazılmış. Siz buna rağmen "bizi kandırdılar, ben Ankaragücünü Mesut bey'den istedim o 1997 yılında Cemal'e verdi, aldığımızda kulübün 50 trilyon borcu vardı, önergelerde imzalar eksikti, tüzüğü bilmiyorduk" vs vs söyleyip duruyorsunuz. Allah rızası için elinize mahkeme kararını alın İSTER TWİTTERDAN İSTER YAZILI VE GÖRSEL BASINDAN MAHKEME GÖKÇEK YÖNETİMİNİ NİYE YOK SAYMIŞ KENDİ AĞZINIZDAN BİR OKUYUN.

Reis bey, adama sormazlar mı taa 1994 ten beri kulübü istiyorsun 2009 'da ele geçirmişsin aradan 15 sene geçmiş Ankaragücü Spor Kulübünün Tüzüğüne bakamamışsın. Kaldı ki "kanunu bilmemek mazeret sayılmaz" ana prensibine rağmen kandırıldık diyorsun. Eğer bir kandırılma varsa söylemlerle vaatlerle hem spor kamuoyu hem Ankaragücü camiası ve taraftarlar kandırılmıştır. Çünkü verilen sözlerin hiç biri yerine getirilmemiştir.

Ocak 2010 tarihinde yaptığınız gizli genel kurulla 31.12.2009 tarihi itibariyle {Ankaraspordan Ankaragücüne yüksek rakamlarla bir ton futbolcuyu transfer ettiniz, teknik Direktör ve yardımcı hocaların işine son verdiniz, Ankaragücünün bazı yabancı futbolcularının da mukavelelerini fesih ederek gönderdiniz 20 trilyona ulaşan bu rakamlarla beraber} MKE Ankaragücü spor kulübünün borcunun 44 trilyon olduğunu bilançonuzda gösterdiniz. Şimdi çıkıyor kulübü devir aldığımızda 50 trilyon borcu vardı diyorsunuz. Bunu açıklığa kavuşturmak kulübü size teslim eden yönetime ait olması gerekirken o yönetim ne yazık ki sessiz kalıyor.

Sayın sözcü, ne olur bu söylediklerinizi ya belgesiyle ispat edin, {ispat iddia edene aittir} ya da yalana bir sınır koyun . Biliniz ki sınırsız yalan da yok hükmündedir.

30.08.2009 tarihinde Gökçek yönetiminin devir aldığı dernek kamu yararına dernektir. Bu statüdeki derneklerde idari ve mal yönden ibra mekanizmasının yerine getirilmemesi yüz kızartıcı tablodur. Bir belediye başkanı olarak size yakışan hesap verilmesini sağlamaktır. Siz bunu yapmak yerine görsel ve yazılı basının önüne çıkarak "bu takım her yıl küme düşer" demekle yetinmektesiniz. İlave olarak da Cemal Aydın'ın dava açtırmasından, taraftarların çıkarcılığından hatta bu kitlenin "katil" olduğunu laflar arasına sıkıştırarak söylemektesiniz. Davayı açtıranlar kendilerini açıkladılar. Keşke ben de dava açmış olsaydım. Çıkarcı dedikleriniz de yağmur çamur demeden her zaman kulübünün yanında olan ve 100 yıl vaatleriyle akıllarını karıştırdığınız asil taraftarlardır.

ANKARA DA YAŞAYAN BİR VATANDAŞ OLARAK HEM KENDİ HEM DE KAMUOYUNUN BİLGİLENMESİ BAKIMINDAN BU SÖYLEDİKLERİNİZİ İSPATA DAVET EDİYORUM.

Ayrıca size bugüne kadar gündeme getirilmemiş bir soru sormak istiyorum .

Gökçek yönetimi 30.08.2009 tarihinde yapılan genel kurulla göreve başladı. 29 Mart 2009 tarihinde yapılan olağan üstü genel kurulda kabul edilen tüzükte 30.08.2009 tarihinde seçilmiş olan Gökçek yöneticilerinin imzaları bulunmaktadır. İlave olarak tüzüğün bazı maddeleri de eklenmek veya çıkarılmak suretiyle tahrif edilmiş ve o dönemde devam etmekte olan davalara delil olarak mahkemelere sunulmuştur.

Bu tabloyu kamuoyuna lütfen açıklayınız.

Yalnız bu tablo dahi Gökçek yönetimini anlatmaya yeter hatta fazla bile gelir.

SONUÇ OLARAK :

Bizim dönemimiz 2008 yılında sona erdi. Bizim dönemimiz ile ilgili olarak;

UEFA KRİTERLERİNE UYGUN TESİSLER YAPTILAR. VERGİ VE SİGORTA BORÇLARINI ÖDEDİLER. FUTBOL VE VOLEYBOL TAKIMLARINI SÜPER LİGDE MÜCADELE ETTİRDİLER. İKİ DEFA DA TÜRKİYE'Yİ AVRUPADA TEMSİL ETTİLER VE SON SÖZ OLARAK DA TARAFTARLARI HÜKÜMET DÜŞER ANKARAGÜCÜ DÜŞMEZ DİYE HAYKIRDILAR diye bahsedilmektedir.

Sayın reis, savunduğunuz Gökçek yönetimi için ise;

100 TRİLYONLUK BORÇ VE İCRALAR DIŞINDA HİÇBİR İZ BIRAKMADILAR, KULÜBÜ YOKLUKLAR İÇİNE SOKTULAR, BÜYÜK PARALARLA RÜYA TAKIM KURDUK DEDİLER ANCAK 14.'Ü OLDULAR, KENDİLERİNİ FAİZCİ DİYE SUÇLAYAN YÖNETİMLERE BİLE CEVAP VERMEDİLER, HİÇ BİR DÖNEMDE YAŞANMAYAN TRANSFER YASAĞIYLA KULÜBÜ KARŞI KARŞIYA BIRAKTILAR diye söz edilmektedir.

BU ŞARTLAR ALTINDA KATİL KİM?

Bizim ve Ankaragücü kültüründe bu kelimeye yer bulunmamaktadır. Bu nedenle de bu kelimeyi hiç kimseye yakıştırmadığımız belirtmek istiyoruz.

Lütfen bizim dönemimiz için ve sizin döneminiz için söylenenlerin yalan olduğunu belgeleriyle ispatlayınız. Büyükşehir Belediye Başkanına da yakışan budur.

Sayın İ. Melih Gökçek, size birkaç tavsiyem olacak çünkü yanlışlıklar sizin siyasi hayatınıza bazı yokluklar getirebilir.

Cemal Aydın hastalığından lütfen kurtulun. Çünkü hastalık kalıcı olmaya başladı.

Ankaragücü statlarda taraftarıyla temsil edilmektedir. O taraftar gelmiş geçmiş başkanları ve yönetimleri ve gelecek başkan ve yönetimleri temsil eden bir topluluktur. MKE Ankaragücünün asil taraftarı için kullandığınız kötü sözcükler yalnız taraftarları değil tüm camiayı bağlamaktadır. Bir belediye başkanına yakışan kullandığı kötü sözleri geri alıp özür dilemektir.

Umuyor ve diliyorum ki gereğini yaparsınız."

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: MKE, Ankaragücü, Kulübü, Eski, Başkanı, Cemal, Aydın, Belediye, Başkanı, Melih,
Yorumlar
Haber Yazılımı